Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигател на 3 цилиндъра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двигател на 3 цилиндъра

    Здравейте колеги,Опитах се да намеря отговор на въпроса ми, за да не отварям нова тема, но не успях.Затова се обръщам към вас с молба за следната консултация. Фиат Брава 1.4 12V 97’ бензин (имам и газова уредба). Двигателят ми работи на три цилиндъра (2-ри го няма), майстора твърди, че и 3 и 4 също не са на 100%, но предполагам, че греши тъй като ако е така, колата едва ли ще отлепи, а тя въпреки затруднението движи сравнително прилично (даже и на газ). Въпроса ми е, това най-вероятно е за смяна на разпределителния вал, но някои ми каза, че има вероятност и да е само пула на клапан. Има ли шанс да се размина без смяна на вал-а или не? Проблемът не е от свещите или кабелите.Какви неща ще са ми необходими за ремонта? Нова гарнитура, ангренажен ремък, клапани, масло, разпределителен вал (ако е за смяна), пула (колко броя) ? Моля да добавите, каквото пропускам или да изключите нещо, което не е нужно от изброените на горния ред.Ще съм благодарен за всякакви коментари и съвети.Предварително мерси!Безаварийно на всички!
    FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

    #2
    Преди да започнеш всичко, бих те посъветвал (освен ако вече не си го правил) да всемеш 4 работещи свещи (най-добре е от друга кола), да ги смениш с твоите и да покараш примерно 5 км.Моята така ме измъчи веднъж. Сменях по една, по две свещи и не се оправяше, но като ги смених всички, покарах я малко и се оправи.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Смених свещите, нямаше промяна.
      FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

      Коментар


        #4
        първо устави на 100%, че проблема е от вала. то това е лесно като махнеш капака на клапаните.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Jeliazko написа:
          Смених свещите, нямаше промяна.
          А покара ли я малко като ги смени?
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Да, аз купих и сложих нови, понеже старите не се знаеше от кога са... Преди време ходих и на диагностика и ми казаха, че имам понижена ефективност на 2-ри цилиндър, но колата си вървеше идеално и реших да не я пипам. Сега имам чувството, че тресенето е малко по-силно и смятам, че е редно да го оправя.Притеснява ме, че точно сега не е хубав момент да останеш без кола, а и се чудя какви пари ще ми стъпи ремонта, ориентировъчно?
            FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

            Коментар


              #7
              Сваляй капака на клапаните и глей кво става,ако няма проблем с вала,търсим нещо друго,бобина,кабел
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар


                #8
                Първо замери нормална ли е хлабината на клапаните, при работа на газ леглата и самите клапани по-бързо се износват и свиват хлабината. Може да ти се размине и само с смяна на пулове, но задължително първо мери хлабини, че някой клапан може и да не затваря.

                Коментар


                  #9
                  michev написа:
                  Първо замери нормална ли е хлабината на клапаните, при работа на газ леглата и самите клапани по-бързо се износват и свиват хлабината. Може да ти се размине и само с смяна на пулове, но задължително първо мери хлабини, че някой клапан може и да не затваря.
                  тези неща може да минат във форд форума, ама на фиат леглата не са направени от локум та да потъват като на фордовете и не само на тях. освен това този двг е с хидравлични повдигачи, а не пулове
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Сваляй капака на клапаните и да видим какво става под него! Поне е лесно и ставяа за 2 минути. Тогава вече ще можем да говорим.

                    Коментар


                      #11
                      Диагнозата е страшна. Разпределителния вал е тотал щета, оттам кобилици, клапани и т.н. Леко ми прилоша... Отивам да пия много студена вода...Някой да даде оферта за вал с кобилици?
                      FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

                      Коментар


                        #12
                        Спокойно желязо и ламарини се оправят, ти да си жив и здрав. Нито си първия нито последния с този проблем. Пий и една студена бира. :D
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          кола

                          И на газ ли не върви има ли ток на 4 те свещи или не а бубината как е да не е с лоша изолация в намотката кабелите на свещите добре ли са това са 3 те първо което може да се провери компресията как е ако няма компресия тогава може и вал дае вал най накрая или гарнитура
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар

                          Working...
                          X