Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за синхронизиране на ТПС-а

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за синхронизиране на ТПС-а

    Колеги помогнете разбазикан ми е ТПС-а как да го оправя. Надявам се на бързи и точни отговори. Звяра ми е 1.4 12v Фиат Брава.

    #2
    Колега, не знам как очакваш бързи и точни отговори на такъв въпрос Кажи какво разбираш под "разбазикан" ?
    Fiat Marea 1.8 16V ELX

    Коментар


      #3
      по принцип на ухо се гласи така, че да са най-високи оборотите. иначе с някаква диагностика най-добре
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        ТПС-а се гласи на градуси на празен ход . На Уно-то го гласих с мултицет - стна криво ляво с неизвестен резултат. По принцип се прави с тестер , гледаш градуси на клапата на празен ход . След това и СО на мотора трябва да видиш . Накратко в домашни условия става много трудно .
        FIAT UNO 1298 SX Bosch Monojetronic A2.2 - скоро Motronic M1.7
        ALFA ROMEO 155 1.8 8V SILVERSTONE
        ALFA ROMEO 155 1.9 Turbo D.

        Коментар


          #5
          разбазикан значи, че не е синхронизиран ТПС-а с дроселовата клапа и има неправилно смесообразуване. Ще го глася на ухо няма проблеми благодаря все пак за светкавичните отговори.

          Коментар


            #6
            колега би ли пояснил как точно се регулира и от къде?
            Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

            Коментар


              #7
              има четери болта разхлабват се и датчика се мести на ляво и на дясно. Моля ако има някои снимка на целия блок кадето ТПС-а е капсулован заводски за да не се пипа там да я каяи за да знам как изглежда че маи 6те тарсяот моргите. Моя не мога да го наглася ако станат както трябва ниските то се губи мощноста при потегляне и обратно 6те ме побарка тази кола. Не искам газ бензин искам само дизел.

              Коментар

              Working...
              X