Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кой е датчика за маслото на пунто гт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кой е датчика за маслото на пунто гт

    стрелката на маслото не утива точно на 3 бара а седи малко по надоло от резката 3 бара...интересуваме ако някой знае кой е датчика които подава информацията до таблото за налягане масло!
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

    #2
    Датчика е забит в конзолата (лапата) за тампона на двигателя (отпред от дясно при ремъците).

    Коментар


      #3
      biser_as написа:
      Датчика е забит в конзолата (лапата) за тампона на двигателя (отпред от дясно при ремъците).
      колко струва нов?
      Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
      Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

      Коментар


        #4
        поне цените може да си проверите сами http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          eh4ev07 написа:
          поне цените може да си проверите сами http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
          Тва дет си го дал на линк-а не е датчика за, който пита колегата. Това е датчика за лампата за ниско налягане на маслото на таблото, а той пита за датчика на уреда за налягане на маслото, който пунто ГТ фабрично има на таблото :D

          Коментар


            #6
            punto_gt_turbo написа:
            колко струва нов?
            Цена немоем ти кажем аз лично, щот никога не съм купувал или търсил такъв, мма оригинален според мен ще е около или над 150лв. :D Е тва е оригиналния му номер 46474606 и по него мое си търсиш неква алтернатива (EPS, Vernet или нещо подобно), която би трябвало да е по-ефтинка Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

            Коментар


              #7
              ясно...няма да се купува..но проблема ми е следния стрелката на барометра на маслото не отива до 3бара а седи малко ко надоло на студен мотор....мисля че е от датчика...но може и помпа да е???мисля да сваля картера за профилактика!
              Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
              Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

              Коментар


                #8
                punto_gt_turbo написа:
                ясно...няма да се купува..но проблема ми е следния стрелката на барометра на маслото не отива до 3бара а седи малко ко надоло на студен мотор....мисля че е от датчика...но може и помпа да е???мисля да сваля картера за профилактика!
                Мми разглобявай Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 , щом те влече и смяташ, че имаш проблем

                Коментар


                  #9
                  biser_as написа:
                  punto_gt_turbo написа:
                  ясно...няма да се купува..но проблема ми е следния стрелката на барометра на маслото не отива до 3бара а седи малко ко надоло на студен мотор....мисля че е от датчика...но може и помпа да е???мисля да сваля картера за профилактика!
                  Мми разглобявай Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 , щом те влече и смяташ, че имаш проблем
                  според теб не ли?карах друго пунто гт неговата стрелка направо прехварля делението на 3 бара?карам с Кастрол 10 40 на 1000км е маслото!
                  Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                  Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                  Коментар


                    #10
                    Може да е помпа, редукционен клапан в помпата, хлабини в лагери, калпав маслен филтър също ми е давал такива симптоми, вярно не на фиат, ама то се си е мотор. А на Алфа 155 сложихме датчик от Лада, и беше по памет 8-9 лева, ама май правихме преходна втулка. Между другото счупена пружина на клапана на помпата, или боклук застанал в него са ми създавали такива проблеми.

                    Коментар


                      #11
                      punto_gt_turbo написа:
                      според теб не ли?карах друго пунто гт неговата стрелка направо прехварля делението на 3 бара?карам с Кастрол 10 40 на 1000км е маслото!
                      Кво налягане на празен ход показва уреда като загрее хубаво колата и я поръчкаш доволно?Не мислиш ли, че е по-логично след като смяташ, че имаш проблем с налягането на маслото, да вземеш да го замериш това налягане с читав външен манометър и чак тогава да прецениш ко да праиш? :D Или може би за теб е по-лесно да свалиш картера и помпата

                      Коментар


                        #12
                        първо да се извиня, че се наместих тук, но ми е интересно - наистина колко трябва да е нормалното налягане на маслото на загрял и "поръчкан" мотор (естествено имам предвид punto GT)ако маслото има значение се интересувам конкретно за castrol 10W50
                        тежък е животът лек...

                        Коментар


                          #13
                          biser_as написа:
                          punto_gt_turbo написа:
                          според теб не ли?карах друго пунто гт неговата стрелка направо прехварля делението на 3 бара?карам с Кастрол 10 40 на 1000км е маслото!
                          Кво налягане на празен ход показва уреда като загрее хубаво колата и я поръчкаш доволно?Не мислиш ли, че е по-логично след като смяташ, че имаш проблем с налягането на маслото, да вземеш да го замериш това налягане с читав външен манометър и чак тогава да прецениш ко да праиш? :D Или може би за теб е по-лесно да свалиш картера и помпата
                          на празен ход мн загряла седи между 1 б и 1.5 б
                          Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                          Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                          Коментар


                            #14
                            по принцип имам проблем в таблото но в оборотомера показва със 100 150обрт. повече на празен ход!
                            Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                            Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                            Коментар


                              #15
                              punto_gt_turbo написа:
                              на празен ход мн загряла седи между 1 б и 1.5 б
                              Мми добре е горе-доле като налягане за загряла кола и с тва масло Ако толкоз мнооо те притеснява и смяташ, че нещо не е в ред, закачай читав външен механичен манометър и гледай дали неговите показания, съответстват на показанията вътре на таблото :D А тва другото пунто дет си карал знаеш ли с кво масло е било? Ако е било с масло W50 или W60 е съвсем нормално да държи по-високо налягане от твойта кола с маняшкия кастрол :D Мойто с естерна състезателна синтетика W50, никога на загряла мноо кола не е показвало под 1,8 бар-а :D

                              Коментар

                              Working...
                              X