Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.6 '97 газ/бензин проблем след запалване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.6 '97 газ/бензин проблем след запалване

    Здравейте, Имам пробмлем сколата и ми е нужно мнение от по запознати. След като колата е карана (загряла е доста добре) при спиране за половин час, като я запалядвигателя работи доста странно и ако не давам повечко газ ще изгасне, не съм опитвал да карам в такова състояние, едва ли ще може и сигурно не е добре за колата. След малко изчакване (5 мин.) и още два три опита, след запалването всичко е наред. Това ми се случи преди два три месеца за първи път и скоро бешевтория. При първия случай реших че може кабелите на свещите да дават проблем и ги смених, но явно не е от тях. Свещите съм ги сменял преди година и половина.Според мен е някакъв проблем по токовете. При палене на бензин и на газ едно и също. Също така от два три месеца на загряла кола понякога като я запаля веднага гасне, просто трудно задържа оборотите в първата секунда и загасва (мисля че това е свързано с проблема). Не ми се е случвало да въртя без да запаплва. При двата случая звукът от двигателя е много странен, чувал съм двигател на три цилиндъра и мисля, че не същия звук, не се тресе. Първия път седна човек да дава газ за да не изгасне, а аз последователно махах кабелите от свещите, не изгасна, нищо не ми се стори да се променя. Не намерих точно подем проблем вече описан и за това пускам нова тема.
    Fiat Brava, '97, 1.6, нормална газова Ловато (бивша)
    Форд Мондео 1.8 '05 (сегашна)
Working...
X