Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариатор Coupe 1.8 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вариатор Coupe 1.8 16v

    Колеги, вариатора ми трака все едно карам дизел. Интересува ме ако не го сменя освен дразнещия шум, друг страничен ефект има ли(някаква разлика във вървежа, в разхода)? Също така с този ремонтен комплект колко кара или да събирам 400лв за нов?
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
    Jet Black E46 M3

    #2
    Офертата за ремонт на вариатора е изкушаваща, но тези които са били ремонтирани(и които съм имал възможност да следя като състояние) след няколко хиляди километра са се разтраквали пак.За мен този ремонт не си струва.Опитай се да си намериш по-евтин(не за сметка на качеството) вариатор.

    Коментар


      #3
      Re: Вариатор Coupe 1.8 16v

      injekciona написа:
      Колеги, вариатора ми трака все едно карам дизел. Интересува ме ако не го сменя освен дразнещия шум, друг страничен ефект има ли(някаква разлика във вървежа, в разхода)? Също така с този ремонтен комплект колко кара или да събирам 400лв за нов?
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=619121#619121

      Коментар


        #4
        Колега без да сменяш никакви ремонтни комплекти отвори и презацепи вариатора така като съм описал в линка даден по-горе.Без значение от износване на шлици ,зъбчатки и шайби ще се радваш на безупречната работа на вариатора още много хиляди километри/толкова колкото е изкарал досега/.

        Коментар


          #5
          Да, видях я и тази тема. Днеска доста изчетох и общо взето разбрах, че с този ремонтен комплект няма какво да се занимавам изкарвали около 5000км. Само малко се пообърках, като почне да трака вариатора как влияе на колата. В някои теми главно в алфа форума някои са писали, че ставала по мудна в ниските обороти, други пишат, че във високите и не ми стана много ясно. Също така на разхода какво влияние оказва, ако някой може да ми обясни ще съм му благодарен Иначе сега ще се разтърся за някой на по-добра цена и ще събирам пари да го сменям, че 380лв не ми се дават, като в Англия го има за 100+лв по-малко. То бива надценки ама чак пък толкова... Ако не намеря ще чакам братовчед ми да ми го донесе по нова година.
          MEMO написа:
          Колега без да сменяш никакви ремонтни комплекти отвори и презацепи вариатора така като съм описал в линка даден по-горе.Без значение от износване на шлици ,зъбчатки и шайби ще се радваш на безупречната работа на вариатора още много хиляди километри/толкова колкото е изкарал досега/.
          Колега, за жалост не ги разбирам нещата и няма как да го направя сам...
          ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
          Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
          Jet Black E46 M3

          Коментар


            #6
            На атмосферния ми мотор съвсем случайно открих че вариатора ми не си върши работата заради ел. клапана който управлява маслото до него.Никаква разлика не съм усетил преди и след отстраняването на проблема!

            Коментар


              #7
              Посочих ти начин с гаранция за успех 100 процента от мен,но щом ти се дават пари разбира се че нов е по добре ,все пак икономиката трябва да се движи.Тракането по никакъв начин не влияе на работата на мотора ,вариатора продължава да си работи но на ниски обира луфтовете в себе си с този звук ,последствията за мотора са НИКАКВИ.

              Коментар


                #8
                Да, разбирам и съм ти благодарен, но като не съм се занимавал никога с такива работи, как да го направя сам... а да отида при някой майстор и да почна да му обяснявам как да направи нещо, от което си нямам понятие, не върви малко. Да беше по-близко, да дойда и да ти платя да ми го оправиш ама... Иначе изобщо не изгарям от желание да дам 400лв за нов...
                ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                Jet Black E46 M3

                Коментар

                Working...
                X