Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Типо

    Имам проблем колеги ! Имам някакъв празен ход на педала на газта и като карам на газ отвреме на време полудява и почва да се форсира като ненормално или пък обратното .. газне дави се , трагедия. И днес един познат ми каза да изчакам колата да загрее и да извадя буксичката на стъпковото моторче и празния ход ще се регулира , също и проблема с газта ? Показа ми на неговата направил така вчера и наистина нямаше празен ход и на газ си върви както и на бензин без особена разлика . А на моята на газ трябва да натискам педала 2 пъти по-силно и като карам по бързичко и после почва да гасне да кашля .. От 4-5 дена карам само на бензин и съм много доволен от работата на двигателя и вобще движението на колата е в пъти по-добро от това на газ .Въпроса ми е да го послушам ли или незнае какво приказва , според мен не напразно е там стъпковото моторче и ме съмнява да е добра идея да го откача макар и за малко и затова питам вас

    #2
    На моето Типо регулираха стъпковото моторче без да го откачат. Но щом забива в едно или друго положение, явно има проблем с движението на буталцето. Вдигни си капака на двигателя, давай газ на ръка и следи буталцето дали се движи нормално. Ако е така, проблема е другаде.

    Коментар


      #3
      Просто ще ти споделя моя опит, без да ти давам акъл... Колата си е твоя и решенията какво да правиш ги вземай сам...И аз имах същия проблем - безконтролно форсиране на двигателя, понякога даже вървеше сама по магистралата със 120 км/ч без да й давам газ...Проблема се оказа "Грешка в компютъра"... При каране на газ на прекалено бедни или много богати смеси, ламбда сондата общо взето обърква компютъра, който се опитва да оправи сместа чрез дюзата, ама тя е изключена и той "натрупва грешки"...Какво става - само той си знае, ама ефекта е гореописания... На моята газова уредба имам реле, което при всяко гасене на колата спира захранването на компютъра и той се изчиства от "грешките"... Така изключвайки колата за 5-10 минути и чрез регулировка на газовата уредба си решавах въпроса, ама скоро не ми се е налагало...Явно сега уредбата е нормално регулирана и не шашка сондата...И пак ти казвам - ТОВА Е МОЯ ОПИТ. При теб проблема може да е друг...Моето Типо е 1.6 моно с двигател 835.C1000.Успех и пиши какво си открил.
      FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
      Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

      Коментар


        #4
        моето също е 1.6 , и аз съм с реле на компа
        tipaka

        Коментар


          #5
          Моноинжецион ли е?Виж означеното с 2 на схемата Провери и посоченото със стрелка на следващата снимка. (Надявам се колегата да не се сърди, че я ползвам, моята е доста по неясно)
          Прикачени файлове
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            Да , колата е 1.6 моно 95г.Аз продължих да си карам на бензин от няколко дена преди да пусна темата .. днес за сефте превключих на газ , еми отвратително .. друса като тръгвам на 1ва .. също друса като включа и на 5та скорост (такова друсва няколко пъти докато си влезе в норма) . Нямам оборотомер но си мисля ,че около 2000 някъде сменям скорост и мине ли 2000 ( както си мисля аз ) , като освободя след това гасне .. Още по-лошото е и че почва да смърди на газ в колата :Х .. Нямам възможност да я заведа сега някъде да я погледнат , а също и съм затрупан със задачи и немога и аз да я погледна (не ,че разбирам много де) . Най-рано другата седмица ще имам новина .. до тогава А-95 и това е : ) Все пак благодаря за идеите ви .. ще ги имам впредвид като я водя на лекар .. след това пак ще пиша !!

            Коментар


              #7
              ystoyanov написа:
              Да , колата е 1.6 моно 95г.Аз продължих да си карам на бензин от няколко дена преди да пусна темата .. днес за сефте превключих на газ , еми отвратително .. друса като тръгвам на 1ва .. също друса като включа и на 5та скорост (такова друсва няколко пъти докато си влезе в норма) . Нямам оборотомер но си мисля ,че около 2000 някъде сменям скорост и мине ли 2000 ( както си мисля аз ) , като освободя след това гасне .. Още по-лошото е и че почва да смърди на газ в колата :Х .. Нямам възможност да я заведа сега някъде да я погледнат , а също и съм затрупан със задачи и немога и аз да я погледна (не ,че разбирам много де) . Най-рано другата седмица ще имам новина .. до тогава А-95 и това е : ) Все пак благодаря за идеите ви .. ще ги имам впредвид като я водя на лекар .. след това пак ще пиша !!
              И пак ти казвам - нека "лекаря" да направи изследване на твоята кола и да намери проблема, защото всичко, което сме написали се отнася само за НАШИТЕ коли...Не за твоята...Колкото и да са еднакви...
              FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
              Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

              Коментар

              Working...
              X