Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с бензиновата помпа на Фиат Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с бензиновата помпа на Фиат Типо

    Здравеите колеги, преди около 3 месеца си купих Типо от един приятел оба4е тои го караше само на газ. (колата от около 2-3 години е само на газ) един ден така се слу4и 4е газта ми свърши и налях бензин в резервоара но помпата не работеше и реших да прекарам нови кабели през реле и т.н. и сега помпата ве4е работи оба4е малко след като запали по4ва да се товари пове4е и имам 4уството 4е ще изгори ако продалжавам да я мъ4а. Моляви ако някои има идея какво при4инява това нежелано товарене да споделиBTW: забравих да кажа 4е колата е била моно-инжекцион а сега е карбураторМоля прочети правилата на форума, обърни внимание на т. 1.12.:Писането на кирилица е задължително. Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата...Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Tipo 1.6 cat.e.i. GT Limited By Zimpel
    ОБИЧАМ ДА ВИДЯ КОЛА КОЯТО МОЖЕ ДА ВДИГНЕ 300 км/h ДА СЕ ДВИЖИ С 30 km/h

    #2
    Като е слаган карбуратора регулатор за налягането на бензина има ли сложен
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      eh4ev07 написа:
      Като е слаган карбуратора регулатор за налягането на бензина има ли сложен
      пи4ага от резервоара тръгват 3 марку4а единия минава през помпата втория е за излишния бензин третия странно но отива до някъква кутия под десния фарняма никъкви други дад4ици, регулатори контролери и т.н.
      Fiat Tipo 1.6 cat.e.i. GT Limited By Zimpel
      ОБИЧАМ ДА ВИДЯ КОЛА КОЯТО МОЖЕ ДА ВДИГНЕ 300 км/h ДА СЕ ДВИЖИ С 30 km/h

      Коментар


        #4
        тоя синия дето отива под десния калник го остави на страна. въпроса е че като има вход и изход на моното вътре има клапан но в карбуратора няма изход и въпроса е как е свързано там може и снимка да направиш да добием представа.
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          Маркуча под десния фар регулира височината на фаровете според натоварването отзад на колата. Той няма общо с резервоара.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            stanleyhacker написа:
            Маркуча под десния фар регулира височината на фаровете според натоварването отзад на колата. Той няма общо с резервоара.
            Toва е за "екобокса" или т.нар бензинови изпарения! Тая опция дето говориш е само при темпра мисля!Извади помпата и я почисти! Предполагам е направено така че като се превключи на газ се шунтира помпата!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              xctr написа:
              stanleyhacker написа:
              Маркуча под десния фар регулира височината на фаровете според натоварването отзад на колата. Той няма общо с резервоара.
              Toва е за "екобокса" или т.нар бензинови изпарения! Тая опция дето говориш е само при темпра мисля!Извади помпата и я почисти! Предполагам е направено така че като се превключи на газ се шунтира помпата!
              Ок! Ами типото ми го имаше също. Повече ням ада спамя.
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                Карал съм Типо и то имаше такава кутия под предния десен фар,тя е за изпаренията.Съгласен съм с колегата eh4ev07.Най вероятно липсва клапана за обратното гориво и като затвори иглата на карбуратора няма къде да отиде бензина и затова се товари помпата.Лично мнение!
                Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
                Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

                Коментар


                  #9
                  а този клапан от къде мога да си го набавятъи като карбуратора няма сериен номер и незнам дори дали е от Фиат
                  Fiat Tipo 1.6 cat.e.i. GT Limited By Zimpel
                  ОБИЧАМ ДА ВИДЯ КОЛА КОЯТО МОЖЕ ДА ВДИГНЕ 300 км/h ДА СЕ ДВИЖИ С 30 km/h

                  Коментар

                  Working...
                  X