Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблеми с оборотите на пунто !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблеми с оборотите на пунто !!!

    колеги имам пунто 1.2 ,60 искам да попитам за следния проблем ,задържа *** обороти по някога и незнам от кво е ?проблема е че си го прави когато си поиска !!!рестартирах компа на колата ,но не помага !!!ако някои може някои да помогне !благодаря ви предварително Колега, чети описанието на разделите преди да публикуваш тема. Преместена от раздел Общи приказки в раздел Бензинови двигателиИнтересно определениe за обороти, но може и без него, моля!Модераторски екип на fiat-bg.org
    punto1.2

    #2
    Само не им давай 20 лева за почистване на стъпково моторче.При мен е на периоди от по няколко месеца, като мизериите ги прави за около месец два и после се оправя за по-дълъг период.От вчера нещо взе пак да ги вдига на студено, но на топло са ок, би трябвало и при теб да са добре на загрял мотор.

    Коментар


      #3
      обороти

      не и при мен ги дига шибаните обороти ,но при мен и на загрят мотор го прави и ги задържа на високи !!!от кво ли е мамка му ??? Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Yellow_Flash_Colorz_PDT_13Промени начина си на изразяване, моля! Прочети правилата на форума и ги спазвай.
      punto1.2

      Коментар


        #4
        кола

        няма страшно и при мен е така ПОНЯКОГА на газ и на бензин няма значение дори на газ го прави в повечето случай моторчето съм го чистил и TPS-потенциометър също но на него като му извадя жиците и почват да се менят сами
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          На подобна кола само че 75кс правихме диагностика и се оказа, че преблемът е в температурния датчик - постоянно сменяше показанията си, заедно с това и оборотите.
          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

          Коментар


            #6
            кола

            колеги незнам дали температурния датчик има няква роля там ,но знам че това което ми прави колата не е на добре и немога да разбера проблема !!!задържа когато си иска високите обороти а може и да не го направи ,но в някои дни го прави що е то как се вика
            punto1.2

            Коментар


              #7
              Е температурнен датчик какви граници на оборотите предполага?Не е ли по-тесен от 800-1200?Може ли температурен датчик да накара оборотите да скочат до 2000-3000?Ако стоят на 1200, разбирам, но до 3000??Иначе при мен поизчезна от няколко дни.

              Коментар


                #8
                ДАТЧИКА Е! ПРИ мене вдигаше до 3000об от него и държеше~!!!!!!
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  обороти

                  мерси колеги ще го видя и температурния датчик щом казвате че може да е от него ще го пробвам !!!но би требвало ако е от него да го прави постоянно ,а в случея е когато си поиска и даржи над 3000 оборота !!!но много ви благодаря за съвета !!!
                  punto1.2

                  Коментар


                    #10
                    fuoco написа:
                    Е температурнен датчик какви граници на оборотите предполага?Не е ли по-тесен от 800-1200?Може ли температурен датчик да накара оборотите да скочат до 2000-3000?Ако стоят на 1200, разбирам, но до 3000??Иначе при мен поизчезна от няколко дни.
                    Точно така. При нас колебанията бяха 800-1300 и беше логично да е темп. датчик. При по-високи обороти не се наемам да твърдя, че проблемът е там.
                    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                    Коментар


                      #11
                      Колега точно като датчика сдаде багаже държеше 3000об
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        bmahob написа:
                        Колега точно като датчика сдаде багаже държеше 3000об
                        колега аз сега го смених и сега ще видим дали ще има промяна и ще ти пиша
                        punto1.2

                        Коментар


                          #13
                          пунто

                          palamuda84 написа:
                          bmahob написа:
                          Колега точно като датчика сдаде багаже държеше 3000об
                          колега аз сега го смених и сега ще видим дали ще има промяна и ще ти пиша
                          Здрасти колега след като смених датчика пак имам проблеми мамка му ,сякаш и сега по чести !дали е стъпково моторче?
                          punto1.2

                          Коментар

                          Working...
                          X