Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смукателен колектор за БРАВО 1.6 ПРОБЛЕМ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смукателен колектор за БРАВО 1.6 ПРОБЛЕМ.

    колеги обяснете ми какви са тези датчици по колектора от горната му страна защото реших да си сменям пластмасовия с метален и нещата са малко по различни.причината е газова уредба.благодаря
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    май ще се справя.проблема е че на стария температурен датчик има 4 кабела а на новия който слагам 2.
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    Коментар


      #3
      предполагам този с 4 кабела е комбиниран и върши работа на 2 други. доколкото знам има различни термостати, с 1 и 2 датчика, може този който е с един, да е с акъв двоен /с 4 жици/ на колектора или нещо такова. затова по-добре разбери какво прави този датчик там и тогава сменяй и променяй. едната му функция е със сигурност като е студена колата да казва на компа да пуска повече гориво, за да може да запали. другата у функция не ми е известна.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        ч

        на пласмасовият колектор дачика е мап сензор и температурен дачик на въздуха .на металният е само дачик за температурата на въздуха.
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          Re: ч

          gal76 написа:
          на пласмасовият колектор дачика е мап сензор и температурен дачик на въздуха .на металният е само дачик за температурата на въздуха.
          и аз какво да правя.утре сменям колектора.всичко съм си взел.но как да оправя това.като разкача буксата на този датчик колата си работи но светва лампата на таблото.дайте идеи.доколкото си спомням сега с пластмасовия колектор датчика е с цветове синьо зелено черно и лилаво.а на металния колектор датчика е зелен и черен кабел.мисля да вземи да и да вържа зелено със зелено и черен с черен без да режа буксата за да видя дали ще има ефект
          fiat bravo 1.6 16v gt
          fiat marea 1.9 8v jtd
          fiat punto 1.7 td
          fiat marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Какво му се чудиш толкова, премести си датчика от пластмасовия колектор на металния, има доста отвори ще пригодиш някои от тях, няма как да минеш без МАП сензора. Това съм го правил преди няколко години. Също така си приспособих и закрепването на оригиналния дросел към металния колектор.
            ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
            Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

            Коментар


              #7
              BobyK написа:
              Какво му се чудиш толкова, премести си датчика от пластмасовия колектор на металния, има доста отвори ще пригодиш някои от тях, няма как да минеш без МАП сензора. Това съм го правил преди няколко години. Също така си приспособих и закрепването на оригиналния дросел към металния колектор.
              разумно.но първо ще опитам с зелена и черната жичка.ако не ’’гръмна’’ ще приспособявам.
              fiat bravo 1.6 16v gt
              fiat marea 1.9 8v jtd
              fiat punto 1.7 td
              fiat marea 1.6 16v

              Коментар

              Working...
              X