Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат браво 1.4 12 трака повдигач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това е минерално масло и не те съветвам да го слагаш. Ако търсиш нещо по-евтино сложи YACCO или Q8 полусинтетика. Освен вискозитета 10W40 гледай и спецификациите пo API и ACEA. Аз си купих оня ден от METRO Castrol Magnatec 10W40, API SL/CF, ACEA A3/B3 - 68лв. И гледай датите на опаковката, че има доста залежала стока по магазините.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      колеги а повдигачите оправят ли се или трябва директно нови да си взема решил съм в понеделник да я разглобваме да видим какво ще го правим повдигача и да видим как да изчистим маслената магистрала някакви савети как да изчистим магистралата

      Коментар


        #18
        Ще използвам темата на колегата, хем информацията по въпроса ще е по-пълна, хем няма да роим безброй теми.От Януари не съм карал Фичо и сега започнах да го стягам, че след 10на дни жената взема книжка. Откъм двигателя се чува едно тракане, което и колегата qniz определи като тракане на повдигач. Преди малко отворих капака на цилиндровата глава за бърза проверка - натисках, бутах и установих следното - едната кобилица леко се мести в страни. Мърда около 1мм в ляви и дясно. Което според мен означава, че повдигачът изпуска и не я притиска добре към вала. Смятате ли това заключение за правилно?Имам и друг въпрос - смяната на повдигач сложна ли е? Бих ли могъл да я направя сам? И ако да - с удоволствие приемам съвети и напътствия
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #19
          viktor88 написа:
          колеги а повдигачите оправят ли се или трябва директно нови да си взема решил съм в понеделник да я разглобваме да видим какво ще го правим повдигача и да видим как да изчистим маслената магистрала някакви савети как да изчистим магистралата
          няма ли колега които да е чистил маслената магистрала да каже с какво я е промивал

          Коментар

          Working...
          X