Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат браво 1.4 12 трака повдигач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат браво 1.4 12 трака повдигач

    здр колеги от извесно време започна да ми трака повдигач (поне така каза един майстор) фиата се кара с селения голд вече 50 хил само такова масло възможно ли е да трака от маслото

    #2
    б

    възможно е да трака и от износен разпределителен вал.
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      Свали си капака и виж какво е състовнието на вала и дали се маже добре.

      Коментар


        #4
        но забравих да кажа че когато е студена не трака когато загрее малко тогава започва да трака иначе не мисля че е от разпределителния вал защото не мени обороти и това го прави от доста време и сам минал мн километри така ако е от това мислех че ще се влоши састоянието а ако не го смазваше щеше да прецаказабравих да кажа че ако дам малко газ спира да трака

        Коментар


          #5
          Повдигач трака само когато е студена колата! Като загрее престава да трака!
          ROVER 214SI '99 103hp
          HONDA CIVIC '99 90hp

          Коментар


            #6
            jorko82 написа:
            Повдигач трака само когато е студена колата! Като загрее престава да трака!
            Колега, а дали имаш някакво логично и също толко категорично (както горното ти твърдение :D ) обяснение, защо като загрее колата немогат да и се разтракат повдигачите, че ми стана интересно на мен лично :D

            Коментар


              #7
              Логичното обяснение е че повдигача не задържа маслото. Като изгасиш колата и кобилицата продължава да натиска леко буталцето и маслото на повдигача изтича по малко. И при следващо палене се е образувал известен луфт и трака.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                biser_as написа:
                jorko82 написа:
                Повдигач трака само когато е студена колата! Като загрее престава да трака!
                Колега, а дали имаш някакво логично и също толко категорично (както горното ти твърдение :D ) обяснение, защо като загрее колата немогат да и се разтракат повдигачите, че ми стана интересно на мен лично :D
                Колегата в предния пост ме е изпреварил!Логичното обяснение е че когато един повдигач не може да задържа масло ,той трака(когато е студена колата) и спира да трака като се напълни с масло( когато колата загрее).Сега панимайш!
                ROVER 214SI '99 103hp
                HONDA CIVIC '99 90hp

                Коментар


                  #9
                  а може ли маслото да е по редко и като загрее става още по редко и повдигача да не може да качи масло и да трака защото като дам малко газ и спира да трака

                  Коментар


                    #10
                    viktor88 написа:
                    а може ли маслото да е по редко и като загрее става още по редко и повдигача да не може да качи масло и да трака защото като дам малко газ и спира да трака
                    Може

                    Коментар


                      #11
                      jorko82 написа:
                      Логичното обяснение е че когато един повдигач не може да задържа масло ,той трака(когато е студена колата) и спира да трака като се напълни с масло( когато колата загрее).Сега панимайш!
                      А ти симпатяга :D дали понимаеш, че след по-дълго каране примерно или загряло и особено ако е некое смотано масло (кат селения голд например :D ), заради тва, че е станало на водица така мое се разтропат повдигачите, че да се чудиш ко стааа :D Ся дали ти се изясни, че моат да тропат повдигачите и на топла кола, а :D

                      Коментар


                        #12
                        biser_as написа:
                        jorko82 написа:
                        Логичното обяснение е че когато един повдигач не може да задържа масло ,той трака(когато е студена колата) и спира да трака като се напълни с масло( когато колата загрее).Сега панимайш!
                        А ти симпатяга :D дали понимаеш, че след по-дълго каране примерно или загряло и особено ако е некое смотано масло (кат селения голд например :D ), заради тва, че е станало на водица така мое се разтропат повдигачите, че да се чудиш ко стааа :D Ся дали ти се изясни, че моат да тропат повдигачите и на топла кола, а :D
                        Незнам да ли моАт да тропат от това ,ама колега след като караш 50хил с едно и също смотано масло чак сега да ги чуеш тропат,нещо не се връзва!
                        ROVER 214SI '99 103hp
                        HONDA CIVIC '99 90hp

                        Коментар


                          #13
                          Карайте,карайте още със Селения,пък ако ще не Голд да е ами Платинум да е,никога повече няма да си сипя от тая бистра водица. Мене ми е свиден смененият вал ,а само да добавя -взвх колата с малко изтрит вал,смених маслото с "великата препоръчвана от производителя"марка и след 1000 км вала ми стана на обли кръгчета...изводите си ги прави всеки сам за себе си.Оттогава всичко друго само не и това масло.Сигурно ако българите някога направят автомобил ще препоръчат за него само Приста... ама това не го прави супер масло,нали?Въпрос на пазарна икономика и политика тип "да подкрепим родното".Едната Селения наскоро я гледах към 19-20 лв литъра-смех На цената на Кастрол,че и повече.

                          Коментар


                            #14
                            Re: Фиат браво 1.4 12 трака повдигач

                            viktor88 написа:
                            здр колеги от извесно време започна да ми трака повдигач (поне така каза един майстор) фиата се кара с селения голд вече 50 хил само такова масло възможно ли е да трака от маслото
                            Колега,преди да предприемеш каквито и да е мерки, ти препоръчвам да посетиш още някой майстор за да си сигурен в присъдата. По принцип повдигач започва да трака когато колата е студена, но е възможно и обратното - само докато е топла. От там насетне ако наистина е повдигач според мен трябва да действаш последния начин:1. Сменяш маслото. По възможност от сигурен доставчик(магазин), мярката не е решаваща - търсиш си полусинтетика 10w40. Аз и някой мои приятели (също фиатаджии) ползваме точно селения голд и сме доволни, разбира се ти може да опиташ и друго. Не ти препоръчвам да ползваш добавки. 2. Смяна на повдигачите. По-добре всичките наведнъж.
                            Fiat Marea 1.8 16V ELX

                            Коментар


                              #15
                              какво ще кажете за масло 15w40 и по точно SELENIA VS Gas - 15w40 някои използва ли го и какво ви е мнението за това масло... като забравих да кажа че колата се кара 99% само на метан и мнението за добавките кадето са за промиване на двигателя

                              Коментар

                              Working...
                              X