Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто гт прекъсва на високите

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто гт прекъсва на високите

    здравеите,зех си пунто гт.проблема е следния: в момента в които колата влезе в турбо и малко след това някаде кам 4000 оборота и колата започва да прекъсва се едно,че е на 3 цилиндъра....и не варви...понякога рядко го прави като заме да прекъсва и леко гарми някаде отпред,ама немога да определя от каде се чува.на място като и дам газ и се форсира нормално,но в движение прекъсва и не върви.и от време на време за кратко ми светва лампата за дюзата...ако някои има идея от какво може да е......

    #2
    Ами така идеи ще чуеш най-вероятно доста, къде верни, къде не толкоз, просто си е малко фърляне на боб :D А ти мноо лесно може да разбереш или поне да се насочиш от какво е просто като закачиш колата на диагностика-щом ти е светвала лампата на моторна електроника, е записала грешка(и) и по тях може се ориентираш накъде отиват нещата

    Коментар


      #3
      ходих на диагностика.закачиха всичко и се оказа,че всичко е океи.никаде не даде грешка..излезе само за малко датчика на коляновия вал.сменихме го с чисто нов и няма разлика...после пак я закачихме и показа,че отново всичко е добре,а колата продължава да си прекъсва...на място като и дам газ и няма проблеми,но в движение ли е го прави.може би за това не показа нищо на диагностиката....маистора каза,че прави признаци,че не и стига гориво.мерихме налягане на помпата дава 3 бара.мерихме дюзите добре са.вазможно ли е да е от дебитомера...ако някои знае да помага.казаха ми,че от опел ц20хе бил същия дебитомер.на вид и по букса са еднакви,някои знае ли дали става, имам един познат има калибра Ц20ХЕ...Писането на кирилица е задължително. Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата. (Изключват се случаите, когато е наложително: техническа информация, код и други.) Модераторски екип на fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Смени си свещите и кабелите и ще се оправи Свещи BCPR7ES a кабели каквито си намериш но да са нови
        Power Under Pressure

        Коментар


          #5
          WhitePower написа:
          Смени си свещите и кабелите и ще се оправи Свещи BCPR7ES a кабели каквито си намериш но да са нови
          свещите са нови бош но не са 7 а са 6.....

          Коментар


            #6
            кога купих мойто гт го имаше сащия проблем но се оказа кабели и свещи.може бобина да е!доста срещан проблем!а свещи бош мисля че не е добър избор за пунто гт....вапреки че ги дават че стават за гт мисля че не им пасват...смени кабели има на магнет марели задалжитлно и после пробвай с бобина!
            Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
            Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

            Коментар


              #7
              проблема е бил в турбото....темата е за триене

              Коментар


                #8
                луфт на перктата ??и аз бях така но моята беше доста разбита
                Power Under Pressure

                Коментар

                Working...
                X