Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое масло Мотул за Браво 1.8?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое масло Мотул за Браво 1.8?

    Привет колеги.И сека към моя въпрос кое масло от гамата на мотул би бил най удачен за моето браво 1.8 ? за сега съм се спрял на MOTUL 6100 SYNERGIE 10W40 SEMI SYNTHETIC или MOTUL 8100 x-cess 5W40 Fully Synthetic?но разбира се искам да чуя и вашите предложения ?Допълнено заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Здравей Колега,Има хиляда и една теми за маслото. Ако ти се занимава - изчети ги всичките. Вярно специално за разликата между тези два продукта едва ли има изписано много, а едва ли някой ги е ползвал и двата.Не си споменал какъв е мАтора, но общо взето ако сложиш каквото препоръчва производителя, което за бензинките старо браво, брава 1.6-1.8 е 10w40 няма да сбъркаш. Вече ако сложиш по-хубаво, няма да навреди, но ти сам си преценяваш можеш ли да си го позволиш и каква е ползата, след като след 10000 км отива в канала.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    Коментар


      #3
      Re: Мотул Масло ?

      FoS7eR написа:
      за сега съм се спрял на MOTUL 6100 SYNERGIE 10W40 SEMI SYNTHETIC или MOTUL 8100 x-cess 5W40 Fully Synthetic?
      Което и от 2-те да сложиш няма да сбъркаш :D Разбира се ако паричките не са ти проблем по добре сипи 8100 X-cess то е 100% синтетично масло (6100 е полусинтетика), пък и вискозитета му е по-подходящ за предстоящата зима и ниски температури .Според каталога на Мотул най-добрия избор от техните продукти за твойта кола е 8100 X-cess, след това е 6100 10W40 и накрая 4100 Turbolight 10W-40. Взимаш си туба 5л. от тва което мое си позволиш и си ти :D

      Коментар


        #4
        да колеги да подчертая колата е 1.8 и не бях я карал аз а баща ми защото аз живея в Анлгия и преди 3 седмици си я взех при мен защото в бг никой не я кара за 2 години има минати само 1800км след профилактики и всико останало дойде време за маслата да отблежа други масла почети не се намират тука има мотул мобиле и кастрол цената на 5 литра туба x8100 е от порядака на 30 поунда което сравнено с другите масла е + - 2 поунда благодаря за отговорите значи е решено 8100 ще е

        Коментар


          #5
          слагай 8100 . 6100 е техносинтеза- не е и полу- синтетика. Много добри масла са, гарантирано френски и с тая цена там направо ме натъжи, че съм тука Yellow_Flash_Colorz_PDT_13

          Коментар

          Working...
          X