Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

при повече газ забива

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    при повече газ забива

    колата е 1.6 браво на бензин се кара,проблема е следния:ако подавам постепено газ си върви,но ако и дам рязко повече от половината веднага забива моцуната и неще да върви,ако продължа да натискам или ше загасне или ще изпука от филтара и ше се отпуши,вчера я гледах ме с 1 приятел в сервиза и след малко настъпки се оправи,после я пробвах беше ок,явно е на моменти,някои да има няква идея от кво може да е?изпрах и филтара и няма катализатор.мерихме без. помпа и дава някъде 2.5-2.8 някои знаели колко тряа да е за да е в норма тая помпа,да знам дали е на свършване?пс: забравих, и на 2к оборота да е ако и дам рязко и там забива
    F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

    #2
    Колега навсякъде в книгите пише че бензиновата помпа трябва да подържа 3 atm. налягане!

    Коментар


      #3
      а според тебе дали за 0.2-0.3 десети би забивало още на 2к оборота? просто искам да съм сигорен преди да хвърля 100-200лв +40-50 за работа. . .
      F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

      Коментар


        #4
        В тези работи сигурност няма . Вземи си помпа втора употреба няма нужда да даваш сума пари за нова. И е норамно след като налягането е негостатъчно и дебита на бензин да не достига.

        Коментар


          #5
          А как гомерихте това налягане? Ако е на място...няма да е точно. Закачете и мерете докато караш. Може да прави проблем и регулатора за налягането на рейката...ако не е помпата
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            дебитомер
            Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
            Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

            Коментар


              #7
              Re: при повече газ забива

              wizard88 написа:
              колата е 1.6 браво на бензин се кара,проблема е следния:ако подавам постепено газ си върви,но ако и дам рязко повече от половината веднага забива моцуната и неще да върви,ако продължа да натискам или ше загасне или ще изпука от филтара и ше се отпуши,вчера я гледах ме с 1 приятел в сервиза и след малко настъпки се оправи,после я пробвах беше ок,явно е на моменти,някои да има няква идея от кво може да е?изпрах и филтара и няма катализатор.мерихме без. помпа и дава някъде 2.5-2.8 някои знаели колко тряа да е за да е в норма тая помпа,да знам дали е на свършване?пс: забравих, и на 2к оборота да е ако и дам рязко и там забива
              При мен забива муцуната на газ и на бензин

              Коментар


                #8
                налягането се мереше отпред при 2та маркуча за входящия и обратния бензин.относно дебитомера:ако е отишал може ли все пак понякога да работи като хората,щото тва се случва,от време на време работи,от време на време не как така. . .
                F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                Коментар


                  #9
                  punto_gt_turbo написа:
                  дебитомер
                  1.6 не са ли с мап? т.е. нямат дебитомер. Колегата да уточни за кой двигател става дума
                  Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                  Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                  FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                  Powered by Total & Fobos LPG

                  Коментар


                    #10
                    уточнено е още при първите 3 думи.
                    F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                    Коментар

                    Working...
                    X