Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запалителни свещи NGK - BKR5EZ/BKR6EKC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запалителни свещи NGK - BKR5EZ/BKR6EKC

    Първият модел ми излиза в сайта на AXM, а втория ми излиза в AutoData. Кой е точният модел?Става съпрос за новия мотор. Пластмасовите колектори
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Ами според каталога на НГК за колите до 06.99 г. са BKR6EKC, а след 07.99 г. са BKR5EZ.Това е за мотор с код 182A4.000 Виж си по ВИН в Епер-а кога ти е произведена колата и готово :D

    Коментар


      #3
      Да разбирам ли, че моите свещи са - BKR5EZ
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        reter написа:
        Да разбирам ли, че моите свещи са - BKR5EZ
        Мдам :D

        Коментар


          #5
          Понеже моята Мареа е от Февруари 1999 и също е с пластмасови колектори, това означава ли, че има разлика в моторите след Юни.И за какви свещи съм?
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #6
            biser_as написа:
            reter написа:
            Да разбирам ли, че моите свещи са - BKR5EZ
            Мдам :D
            Благодаря
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #7
              simeon3000 написа:
              Понеже моята Мареа е от Февруари 1999 и също е с пластмасови колектори, това означава ли, че има разлика в моторите след Юни.И за какви свещи съм?
              Ами ако стаа въпрос за същия мотор (същия код), нема причина и за теб да не важи същото както за колегата :D То между двата вида свещи най-съществената разлика е топлинното число-тия за по-новите мотори са едно число по-топли (тия означения след цифрите най-вероятно също имат значение, мма ся неми се рови да гледам кодовете и означенията на НГК) :D Е тука жълтурковците :D са дали некви обяснения, на който му е интересно да ги дешифрира 2-та вида:http://www.ngksparkplugs.com/docs/te...tnumberkey.pdf

              Коментар


                #8
                Да не се окаже че всички мотори след ’99г. са с еднакви свещи моито пунто е с 1.2 8V 188А4.000 и карам с BKR5EZ това дават в аутодата това изкараха и в магазина

                Коментар


                  #9
                  Питам, защото в София по магазините (ТиН, AXM) не са чували за BKR5EZ и предлагат само BKR6EKC за 1.6 двигателя, без значение годината и колекторите.
                  Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                  Коментар


                    #10
                    simeon3000 написа:
                    Питам, защото в София по магазините (ТиН, AXM) не са чували за BKR5EZ и предлагат само BKR6EKC за 1.6 двигателя, без значение годината и колекторите.
                    Еее то човек не мое да ’чува’ всичко Не мисля, че между 2-та модела има неква кой знае ква съществена разлика (изключая топлинното число), тъй че много вероятно е мотора си бачка безгрижно с кой да е от 2-та модела (аз лично си немам на идея кво точно е наложило промяната в свещите след 07.99 г. -тва най-вероятно само жълтурковците си го знаят или просто така им е дошло тогава :D )Най-вероятно има неква незнайна поне за мен причина, щот и другите жълтяги :D от Денсо също от 07.99 г. сменят модела свещи за тоз матор, мма.... пък Шампион са пропуснали тоз съдбовен :D месец и дават само един модел свещи :D

                    Коментар


                      #11
                      Ами в такъв случай колегата да слага Шампион за да е 100% сигурен че ще с точния модел свещи .
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        batproho написа:
                        Ами в такъв случай колегата да слага Шампион за да е 100% сигурен че ще с точния модел свещи .
                        Принципно и тва е един правилен подход за лесно решение на дилемата :D Мма аз не виждам проблем някой ако има съмнение за неговия модел свещи просто да провери (както автора на темата напраи) в ЕПЕР-а кога му се е пръкнала колата на бял свят и да си вземе правилните НГК или Денсо свещи :D А за тва, че в АХМ и Т&Н не били чували за единия модел-аз ненам що 90% от потребителите на тоз форум си мислят, че само в тия магазини продават авточасти :D Между другото ся кат загледах таблицата с кодовете на НГК, разликите между 2-та модела са две основно-старите свещи (BKR6EKC) са по-студени и са с 2 масови електрода, докато по-новите BKR5EZ са по-топли (по-лесно палене на студено и по-добра работа и разход тогава :D ) и са с един електрод :D

                        Коментар


                          #13
                          Защо не погледнеш в книжката на колата. Там си пише всичко - свещи, масла, гуми. Там италианците са написали точно какво и трябва на твоята кола.
                          Bravo 1.6 / 16

                          Коментар


                            #14
                            simeon3000 написа:
                            Питам, защото в София по магазините (ТиН, AXM) не са чували за BKR5EZ и предлагат само BKR6EKC за 1.6 двигателя, без значение годината и колекторите.
                            Гледам че и двата комплекта са зададени в сайта а 1,6,друг е въпроса че на място се проверява по рама.Някаде бях попаднал на спецификация на буквените означения на свещите НГК,ако намеря таблицата ще я прекача.
                            Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                            Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                            I am in love with my cars

                            Коментар


                              #15
                              Replay написа:
                              Някаде бях попаднал на спецификация на буквените означения на свещите НГК,ако намеря таблицата ще я прекача.
                              Нема смисъл да я "прекачваш" :D и търсиш, ако се зачетеш по-внимателно в темата, ше видиш, че някой вече я е намерил и показал

                              Коментар

                              Working...
                              X