Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат браво загрява на климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Средната чертичка е 93 градуса а чертата под нея е 85 градуса. Моята Марийка работи в диапазон 85-93градуса. Първата степен се включва преди средната черта, а втората малко над нея. В повечето случаи работи на температура малко над 85 градуса. Рядко влючва втора степен, освен ако в адските жеги не съм я гасил многократно, за кратко завърта и спира. Температурата слиза под средната черта и с малко каране отива малко над 85 градуса. Понякога си ползвам климатика за принудително охлаждане Павликени е малко градче, но в жегите 35-40 градуса и пуснат климатик , стрелката е една идея над 85 градуса. На дълго си стои на 85 градуса с и без климатик.
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #17
      именно, точно като при мен но аз не знаех коя черта за колко градуса е.
      КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

      Коментар


        #18
        Миналата година свалях радиатора за основно външно почистване, тогава изчистих и двата радиатора с водоструйка. Много мръсотия излезе. След това започна да работи нормално.Вдига температура ако дълго време /над 20 км/ карам по магистрала в топлото с климатик, със скорост над 140 км/ч. Тогава затрява към 96-98 градуса. Ако изключа климатика започва да се охлажда.
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #19
          здравеите отново колата е 97г.Преди година и малко са сменении радиатор(воден)и термостат а загряването отива на две черти над средата ,перката работи на първа степен но колата пак вдига температура.

          Коментар


            #20
            това си е загряване стига да ти е верен датчика защото на тези фиати специално преди 98 малко са със читави датчици,а втората степен включва ли се.Без климатик загрява ли до толкова или само като го пуснеш
            КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

            Коментар


              #21
              не само на климатик вдига температурата, иначе когато не е на климатик няма проблем

              Коментар


                #22
                провери си радиаторите дали са почистени даже като ходиш на мивка си ги мини с водоструйка но от по далече да не сцепиш питите, а в градско в задръствания как се държии нещо важно-на коя черта ти се включва 2ра степен на перката
                КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                Коментар


                  #23
                  ами преди не ми работеше първа степен и перката се включваше на втората чертичка над средата но смених потанциометара(ако така се казва)но без климатик колата вдига до средата температура и малко като я подмине пуска перката и я сваля.А в градски условия нямам проблем с температурата но без климатик.Благодаря за идеята с водоструиката ще опитам вднага.Но ако не помогне каде да търся проблема

                  Коментар


                    #24
                    моята също стрелката като малко подмине средата включва втора степен значи ти отчита правилноостава вариянта с миене на радиаторите ако това не помогне значи има нещо нередно с радиатора за двигателя но нека да видим след измиването как е
                    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                    Коментар


                      #25
                      Здравейте колеги, аз от скоро имам Брава, и имам същият проблем. Градско без климатик стрелката си седи на средата и не мърда (като доста бързо загрява до там) пусна ли климатика стрелката стига малко преди червеното и седи там. Колата не е карана доста време и ме навява мисълта че може да е заминал термостата, но как да разбера дали 100% е той ? Колата е 97-ма година 1.6 16V
                      Fiat Brava `97 1.6 16V ELX - МеТаН power

                      Коментар


                        #26
                        като я запалиш трябва да е под първата черта оставяш да работи и чакаш да стигне 5 черта без да бройм първата след като стигне до нея термостата трябва да отвори и да падне с 2 черти като за начало това трябва да отвори тогава на 5 черта ако не отвори проблем или може да отвори но не докраи най добре се проверява с маркучите за вода но трябва някой които разбира не е много лесно
                        КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                        Коментар

                        Working...
                        X