Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети "Дюза" лампичка, диагностиката дава 0206 гре

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети "Дюза" лампичка, диагностиката дава 0206 гре

    Здравейте колеги, вчера сменях гарнитура на капака и бях на диагностика защото от 3 дена когато карам колата на бензин на загрял двигател ми светва лампичката "Дюза" постоянно, щом обърна на газ изгасва. Компютърната диагностика показа записана грешка 0206 Потенциометър дроселна клапа - неправдоподобен сигнал. Отворигме потенциометъра и го почистигме. Отогава светна само 1 път, но ме притеснява че проблема не е в датчика, може ли да се крие другаде, примерно пречупен кабел... Ако някой се е сблъсквал с подобна грешка нека сподели. Колата е Браво 1.4 12в 96’ карам я почти изцяло на газ и може проблима да е и по отдавна просто сега да съм го видял но и преди съм и правил диагностика и не се е появявало грешка.
    Прикачени файлове
    with SGNote & HTC Wildfire 8G
    FIAT Bravo Club Plovdiv
    Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
    с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

    #2
    След почистването лампичкате светна само един път. От тогава вече в дни след като проверявам не свети, значи не отчита грешка вече Браво на майстора ми!
    with SGNote & HTC Wildfire 8G
    FIAT Bravo Club Plovdiv
    Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
    с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

    Коментар


      #3
      Ако ползваше търсачката щеше да намериш примерно това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=61895
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        NikMar написа:
        Ако ползваше търсачката щеше да намериш примерно това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=61895
        Благодаря ти колега, ползвах търсачката но явно с неправилни ключови думи. Сега разбирам че ТПС = потенциометър в моя случай. Дали е временно решение почистването което сме направили, то ще си проличи.
        with SGNote & HTC Wildfire 8G
        FIAT Bravo Club Plovdiv
        Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
        с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

        Коментар

        Working...
        X