Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Uno- проблем при палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Uno- проблем при палене

    Здравейте, имам едно старо Uno ’86-та година, което не съм го карал от близо 3 години. Днеска му сложих нов акумулатор понеже стария беше заминал и пак не иска да пали...върти ама не пали. Датчика за бензина седи на 0 и не мърда, реших че е заседнал, защото си спомням, че преди да оставя колата имаше бензин, но не помня точно колко. Възможно ли е да се изпарил ?!? Утре ще налея малко бензин, но ако пак не пали какво да правя ? Колата е имала проблеми с паленето само през зимата, не мога да си обясня от какво може да е...
    Колкото по-малко питаш ,толкова по-малко те лъжат!!!

    #2
    след три години бензина най вероятно за нищо не става. така че или налеи повече бензин или източи това което е в резервоара и тогава налеи и по възможност подкачи преди да пробваш да палиш
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      Аха ок, само че какво имаш в предвид под "подкачи"?
      Колкото по-малко питаш ,толкова по-малко те лъжат!!!

      Коментар


        #4
        Ми даваш на контакт, изчакваш две три секунди и въртиш, ама като дадеш на контакт би трябвало да чуеш как подкачва.Ако ще ти бъде по-лесно отвори капака (при мен е отзад в багажника) на бензиновата помпа.Ако пак не пали провери дали не е бушончето, в смисъл дали отива ток до нея.

        Коментар


          #5
          Според мен наи добре ако мислиш да я караш отиди на маистор да я погледне, 3 години не са никак малко,доста неща може да са здухали за толкова време Другия вариант е ако имаш някаква представа за какво иде реч може и сам да намериш проблема,но пак казвам 3 години не са никък малко
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            cs_aleksandar е прав, май по-добре е да ти я прегледа някой, това че не пали може да не е от помпата, а от още много други неща.Колкото до това дали разбираш - все има първи път, никой не се е родил научен, пробвай сам и ако не стане ползвай "обади се на приятел" в случая ти си от Варна , там имате експерт в тази област - Живко /////

            Коментар


              #7
              Да, значи днеска ще налея бензин, само че ако не пали как ще я закарам в сервиза :D Има ли сервизи, които "ходят" по домовете ? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
              Колкото по-малко питаш ,толкова по-малко те лъжат!!!

              Коментар


                #8
                сс

                имам такова уно и моито пропринцип не е правило такива мизеери но най вероятно бензиновата помпа се е разсъхнала другото което е си виш центровката на делкото.. сипи му малко бензинец направо в карборатора да видиш дали проблема е с горивото запали ли значи помпата се е разсъхнала не запали ли си търси причината в ел. центровка делко кабели бобина то друго няма в тия фиат-и
                Fabbrica Italiana Automobili Torino
                F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                Коментар


                  #9
                  здравейте колеги, и аз имам едно УНО 91г 1.0 45к което не е карано от доста време на бензин, и сега ми прави доста парчета .На газ е перфектно , но на бензин не ще да пали.По светвайте ме нещо ! и аз ли съм за елкон ?
                  Fiat Palio weekend 1,6 16v

                  Коментар


                    #10
                    buch.ag написа:
                    здравейте колеги, и аз имам едно УНО 91г 1.0 45к което не е карано от доста време на бензин, и сега ми прави доста парчета .На газ е перфектно , но на бензин не ще да пали.По светвайте ме нещо ! и аз ли съм за елкон ?
                    може да се е расъхнало платното на бензиновата помпа ..
                    Fabbrica Italiana Automobili Torino
                    F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                    F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                    F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                    Коментар


                      #11
                      buch.ag написа:
                      здравейте колеги, и аз имам едно УНО 91г 1.0 45к което не е карано от доста време на бензин, и сега ми прави доста парчета .На газ е перфектно , но на бензин не ще да пали.По светвайте ме нещо ! и аз ли съм за елкон ?
                      Ако си го карал само на газ, имал ли си бензин в резервоара ( да не разсъхва помпата ) и ако си нямал, елиминирана ли ти е била помпата за да не върти на сухо ? Впрочем на контакт трябва да я чуеш. От там започни. Твоето Уно е, моно нали ? Друга причина да не пали на бензин - няма. Провери си и релетата за управление на помпата ( в двигателния отсек ).
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар

                      Working...
                      X