Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда сонда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламбда сонда

    Здравейте колеги , моля ви помогнетеможе ли някой да ми каже каква е( обикновена, циркониева, или титаниева) ламбда сондатаза Фиат купе 1.8, колко и е ценатаи къде се намира по двигателяАко някой колега продава да се обади

    #2
    Само мога да кажа че се намира отдоло преди катализатора
    Прикачени файлове
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Колега, слагани са два вида:1. За автомобил до 1998 - с два кабела - струва 168 л.2. За автомобил след 1998 - с 4 кабела - струва 165 лева.Предлага се и универсална - струва около 85 лева. Но, трябва да снаждаш кабели. А , първите две са си с буксите, и са за предпочитане.
      FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

      Коментар


        #4
        мерси много

        Коментар


          #5
          благодаря за инфотоа може ли да се почиства и с какво

          Коментар


            #6
            Не, не подлежи на почистване. ИЗработена е от благородни метали, които просто се износват. КАкто се казва - "замръзва". Работи на принципа на химична реакция - или работи, или не.
            FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

            Коментар


              #7
              мерси много за информацията,ще трябва да се харчимПОЗДРАВИ

              Коментар


                #8
                Чувал съм, че някои "лениви" сонди ги посъбуждат с киснене в кореселин. Ако си сигурен, че е ламбдата не е в ред, мисля, че спокойно може да се решиш на подобна интервенция и да видиш дали ще има резултат.
                Fiat Marea 1.8 16V ELX

                Коментар


                  #9
                  мерси колега ще пробвам а горе-долу, колко време се кисне в кореселин

                  Коментар


                    #10
                    Нямам личен опит - някъде прочетох за този експеримент и до колкото помня се говореше за киснене около 1 час в кореселина. Братушките говорят за използване на ортофосфорна киселниа: http://akak.ru/recipes/4555-kak-poch...odnyiy-datchikИ все пак ти препоръчвам тази интервенция, само ако си напълно сигурен, че ламбдата не става. Аз лично се съмнявам, че подобни процедури могат да ти помогнат освен за закърпване на положението. И все пак ако пробваш, пиши какъв е ефекта. Впрочем как разбра, че ламбда сензора е заминал?
                    Fiat Marea 1.8 16V ELX

                    Коментар

                    Working...
                    X