Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с BRAVO 1.6 16v /Детонации и прекъсване/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с BRAVO 1.6 16v /Детонации и прекъсване/

    Здравейте колеги!Имам някакъв много странен проблем с моята количка /FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 БЕЗ ГАЗ/. След доста ровене и четене на най-различни мнения и проблеми от подобно естество реших и аз да поискам съвет. Проблема се състои в това, че колата прекъсва и не иска да върви но като е в покой няма проблем форсира се без да прекъсва ....... като казвам прекъсва има предвид, че цялата подскача и се чуват странни детонации. Тук от форума прочетох от тази тема, http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EE%F0&start=15 че проблема може да е в бобината ........ оказа се, че едната е извън строя но и след смяната нещата не се оправиха. Направих и диагностика показа някакви малки отклонения на TPS датчика, смених го и него, но пак греда. Сменил съм въздушен филтър, горивен филтър, кабели и свещи и пак същия проблем ДЕТОНАЦИИ И ПРЕКЪСВАНЕ ПРИ ВЪРВЕНЕ.Не знам какво да я правя вече.......

    #2
    Смени колата и всичко ще си дойде на мястото съвсем сериозно
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Благодаря колега ""Slavi_Lancia""

      Коментар


        #4
        :D Закчали сте я на диагностика и освен отклонения в ТПС друго не редно не показва? на място работи има хубави ниски обороти форсира се,а пък в движение забива нос и прекъсва (подскача) правилно ли съм разбрал ? Ако е правилно, направо идея си нямам от кво може да ти прави такава магария, разгледаи всички вакуум маркучлета дето влизат в колектора да няма некое скъсано или напукано, сменял ли си бензинов филтър? мерихте ли налягане на бензинова помпа и дали бачка регулатора, насочвам се на там щото когато си на място за да се форсира и трябва много малко бензин но в движение лапа повече и ако тогава се получва някои фал с налягането от тва да ти предърпва. макар че такова рязко предърпване трудно може да се получи от прекъсване на горивото. Тва нещо може само от загуба на тоци да стане, но това не обяснява защо на място бачка. Някви грешки нямаше ли записани в компа?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          Да за TPS, но не збива нос а само прекъсва. Бензиновия филтър е сменян преди няма и 1000 км. Вътре на тоблото си ми изгасва индикацията за дюзите. А за бензиновата помпа знам, че тя или работи или неработи среден вариант нямало. Другото нещо което си мисля е да ми е запушен катализатора евентуално ......... Иначе на едно място си има обороти и се форсира.

          Коментар


            #6
            Бензиновата помпа може и да работи но да не дава достатъчно налягане, измерете налягането ако е по малко от необходимото проверете на самата помпа дали е здрав маркуча понеже ако е напукан може да върти бензина в резервара и да нестига дебит на мотора.
            Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
            Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

            Коментар


              #7
              Бензиновата помпа се чува, че върти но колегата "bobi_bravo" може и да е прав да дава по-малко налягане. Още утре ще я замеря.

              Коментар


                #8
                колега провери вакомите,и аз имах подобен броблем със същото браво

                Коментар


                  #9
                  А за вакумите даже не съм се и сещал чесно да си кажа......... благодаря за подсказването Надявам се утре да имам поне малка яснота по въпроса. Благодаря на всички включили се моя проблем.

                  Коментар


                    #10
                    cro написа:
                    А за вакумите даже не съм се и сещал чесно да си кажа......... благодаря за подсказването Надявам се утре да имам поне малка яснота по въпроса. Благодаря на всички включили се моя проблем.
                    Има един които е от колектора и води към бензиновата реика или по точно към едно като клапанче на края на реиката , де да го знам може и да е некъв регулатор. Ама тоя вакум минава по колектора над капака на клапаните и там много се нагрява , гумата му се изпича и много често във сгънката до реиката се спуква , провери наи вече него за такова скъсване-спукване
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Проблемът може да е в дюзите. Защо не ги занесеш на ултразвуково почистване. Проблемът може и да не е в тях, но двигателя няма да се разсърди на едни хубаво почистени дюзи.
                      Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                      Коментар


                        #12
                        Re: Проблем с BRAVO 1.6 16v /Детонации и прекъсване/

                        Здравейте колеги имам следния проблем с брава 1.6 16в. Смених фазов сензор този дето е зад единия разпределителен вал и от тогава колата на празен ход на място има леко дразнещо претрисане.Като подам газ леко глъхне и препуква но се изфорсирва добре.Ходих на диагностика всичко е ОК.Компресия 12.5-13;добри обороти;не е обогатена сместа;махнах катализатора;нови свещи и кабели.Може ли да е проблем с въздуха.Преди ми се скъса въздухопровода след филтара и го надих с тръбичка с тиксо.филтара е сменян пролетта.

                        Коментар


                          #13
                          cro написа:
                          А за вакумите даже не съм се и сещал чесно да си кажа......... благодаря за подсказването Надявам се утре да имам поне малка яснота по въпроса. Благодаря на всички включили се моя проблем.
                          А свещи и кабели гледал ли си,това са слабите места на този мотор И бобина,ма тя се хваща много трудно,само с проба грешка
                          Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                          Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                          Ventura garage

                          Коментар


                            #14
                            Колега как върви с колата че и аз имам същия проблем ама моя е много по зле от твоя
                            Целта е една,скороста е различна - HGT !

                            Коментар


                              #15
                              Моят съвет е да заредите 100 октанов бензин преди всички галимации и да покарате малко с качествена добавка за почистване на горивната система. Симптомите говорят, че недостига гориво в даден момент, но каква е причината е трудно да се каже.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X