Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помагайте за смяна на вал на 1,4 :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Трябвало е да се напълнят за минути,ремъка дойде ли си на белезите ?
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

    Коментар


      #17
      мойте повдигачи тракаха около 10км и утихнаха. сега само сутрин на студен старт тракат съвсем леко около 2 секунди докато угасне лампата за маслото
      Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

      Коментар


        #18
        Izvinqvam se za latinicata pisha ot telefona,mai zgazih luka,nadqvam se da ne sum nqkoi moje li da mikaje ot koi cvetni cherticki se zacepva angrenaja ili nqkoi burzo da mi obqsni kak se zacepva,v momenta sum v panika
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #19
          Izvinqvam se za latinicata pisha ot telefona,mai zgazih luka,nadqvam se da ne sum nqkoi moje li da mikaje ot koi cvetni cherticki se zacepva angrenaja ili nqkoi burzo da mi obqsni kak se zacepva,v momenta sum v panika
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #20
            ili nqkoi da dade telefon da mu se obadq da mi obqsni
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #21
              Колата се прибра на боксир сега е в гаража, не може да запшали,и от време на време припуква,а от карбуратора а от ауспуха Беше се отхлабила оптяжната ролка и беше прескочила 2 , 3 зъба поработи 2 мин като яко разтракан дизел подадох газ и след това огасна презацепвах ремака няколко пъти както си е описано в книгата върти си нормално но не пали.Колко голяма е вероятноста да съм одарил клапаните ???
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #22
                има ли някои на тази планета ????
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #23
                  колега изчаквах да се изкаже някои по запознат с този моторно това едва ли ще стане скоро за това пиша. ако искаш да разбереш дали си ударил клапани увери се че центровката е точна и след това премери компресията и пиши тук
                  ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                  ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                  Коментар


                    #24
                    1000 % съм сигурен че центровката е точна,и колата си върти но не пали,а компресията няма къде да я замеря най-близо е софия 45 км от където ми е колата,но щом не пали сигурно са клапаните направо ми се реве,разбирачи има ама в момента като ти потрябват нема кои да ти помогне
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #25
                      Ако е ударила клапани,ще върти много по "леко" (все едно си махнал свещите).

                      Коментар


                        #26
                        Колата се прибра на боксир сега е в гаража, не може да запшали,и от време на време припуква,а от карбуратора а от ауспуха Confused Беше се отхлабила оптяжната ролка и беше прескочила 2 , 3 зъба поработи 2 мин като яко разтракан дизел подадох газ и след това огасна Crying or Very sad презацепвах ремака няколко пъти както си е описано в книгата върти си нормално но не пали.
                        При мен на Типото беше абсолютно същото поведение, когато кривнах 6 клапана - разликата е, че при мен беше ролката на разпр. вал мръднала, след като беше приплескала осигурителният щифт поставен умело от майстора.
                        AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                        AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                        FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                        Коментар


                          #27
                          pugsy написа:
                          Ако е ударила клапани,ще върти много по "леко" (все едно си махнал свещите).
                          Точно така и прави значи ясно вече ще разглобвам сърчицето а това означава ли че трябва и бутала да сменявам ?
                          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                          .

                          Коментар


                            #28
                            Лично мен дълбоко ме съмнява да се стига до бутала.

                            Коментар


                              #29
                              Колата е още в бокса поради липса на кеш,отделил съм си някви 180 лв днес,обаче се чудя горе доло колко може да ме отръскат за свалянето на главата шлаиф няколко клапана евентуално и водачи гарнитурка,дали тия пари ще ме оправят или ще трябва да си ходя пеши още
                              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                              .

                              Коментар


                                #30
                                Клапаните на моята струваха 90 лв - 8 бр. За водачи днес питах, че имам 2 алфови глави за правене - 3 лв на бр. за избиване, набиване и райбероване. Шлайфането ти е 35-45лв. Принципно, специализираните сервизи за ремонт на глави взимат 90-100 лв само за труд. 30-ина лв ти е г-рата за главата. Според мен още ще трябва да походиш пеша...
                                AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                                AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                                FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                                Коментар

                                Working...
                                X