Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне в движение, на скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне в движение, на скорост

    Колеги това го прави вече трети-четвърти път - като достигне определена температура (ок. 90 градуса) и гасне в движение, на скорост! Без значение газ или бензин. Колата е Типо 1.6 моно, 1992г. След престой от 1-2 мин. пали, макар и трудно. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Някакви идеи? Мерси предварително.
    N.Y. State of Mind

    #2
    датчик за обороти!?, ама маи наи добре ще покаже диагностика, би трябвало да е записал грешка
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Slavi_Lancia написа:
      датчик за обороти!?, ама маи наи добре ще покаже диагностика, би трябвало да е записал грешка
      Ако имаш предвид този, който е отдолу (датчик на хол) той е сменян скоро. Което нищо не значи де...
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        sachma написа:
        Slavi_Lancia написа:
        датчик за обороти!?, ама маи наи добре ще покаже диагностика, би трябвало да е записал грешка
        Ако имаш предвид този, който е отдолу (датчик на хол) той е сменян скоро. Което нищо не значи де...
        Ами него имах предвид, а тази кола с делко ли е или е с бубини само, за да гасне така губи тока някъде. След като изгасен ако врътнеш пали ли веднага? Провери си също така ако си с делко луфта на оста на делкото на ляво на дясно да се не клати много . Имаше такъв случаи с една хонда гаснеше в движение оказа се голям луфт на оста на делкото след смяна на една втулка заспа.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          С делко е. А това за луфта сефте го чувам, ама ще погледна... Иначе като изгасне трябва минутка-две да изчакам и тогава чак пали, макар и трудно.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            И аз не знам кво общо може да има луфта с гасненето ама.... то да кажеш да има чукче и наковалня та от луфта да се променя или изчезва отварянето иди доиди ми то маи нямаш такава простотия от 80 те години, а делкото ти реално е само разпределител.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              Slavi_Lancia написа:
              И аз не знам кво общо може да има луфта с гасненето ама.... то да кажеш да има чукче и наковалня та от луфта да се променя или изчезва отварянето иди доиди ми то маи нямаш такава простотия от 80 те години, а делкото ти реално е само разпределител.
              Няма, с електронно запалване е. Освен там модула му нещо... Според мен само в запалителната система е проблема.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                Катализатор имаш ли?
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Rokambol написа:
                  Катализатор имаш ли?
                  Не.
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    При мен беше същия проблем колега със същото типо 1.6 проблема беше при мен в DIGIPLEKS a в който влизат един сноп кабели смених го и колата се оправи все едно че нищо не е било ако проблема е в него никаква диагностика не го хваща понеже прекъсва когато си иска бях на какви ли не диагностики и елкони и всеки ми казва наред ти е колата случвало се е да ми гасне на ден и по 5 пъти а е имало моменти цяла седмица изобщо да не гасне и като угасне по някой пут пали веднага а по някой път неще изчакам наколко минути и пали и чат пат ми гърмеше и ауспуха Но слава богу всичко вече е в миналото
                    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                    Коментар


                      #11
                      Извинявам се, че пиша в чужда тема но и аз съм се видял в чудо с една Темпра 1,6. 1991 г. От около 1 година понякога пали без проблем /имам предвид без да натискам педала на газта/ друг път не иска и пали след като държа педала натиснат. В тези случаи след потегляне колата придърпва и ако спра на кръстовище гасне веднага щом освободя от скорост. Паленето е пак с натискане на газта и така до следващото кръстовище. По някое време изведнъж се оправя и върви нормално. По време на движение не гасне / имам предвид да светнат лампите при движение на скорост/ но по инерция често изгасва. По време на движение на скорост от време на време се усеща, че губи мощност, но не гасне никога. Всичко това е съпроводено от повишен разход на гориво. Досега сме сменили моторчето за празен ход и бензиновата помпа, бензиновият филтър, възд. филтър - проблемът си остава. Прави го и топла и студена. На диагностика не улавят нищо / но им нямам много доверие защото колата е в Търговище , а е известно мнението за италианските коли в провинцията/.Ще съм благодарен за всякакви мнения.Колата се кара само на бензин.А по проблема на колегата - преди 3 години изгасна по време на движение и не искаше да запали - оказа се лош контакт на Дигиплекса. Напръскаха го с някакъв контактен спрей и се оправи.
                      Fiat Marea 1,6 16V 1998
                      Lancia Y 1.2 8v 1997
                      Fiat Tempra 1.6 1991

                      Коментар


                        #12
                        прегледайте масите по купето, зачистете ги.хвърлете дюзата на ултразвук. не е скъпо.
                        В сервиза съм!

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте!Имам Фиат Мареа 1,6 16v автоматична скоростна кутия и имам същия проблем с гасненето на скорост по време на движение.Ходих на Диагностика само ,че там нищо не ми отчете като грешка.Този номер ми го прави за втори път вече.Ако някой има идея от какво може да е ще му бъда благодарен.

                          Коментар


                            #14
                            може някои кабел за свещите да е избил или свещ погледни ги.

                            Коментар


                              #15
                              мойта кошница е темпра 1.6 и го прави същото от вчера и аз се съмнявам за оборотомер/днес съм на диагностика и ще ти кажа резултата ако открият от какво е да идеш и ти там при мойте хора
                              karam fiat 1992 tempra karburator
                              0889340995

                              Коментар

                              Working...
                              X