Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капе бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капе бензин

    Здравеите, ФиАт маняци днес докато си настроивах АГУ-то на колата (пунто 1.6-94 год.) забелязах че ми капе бензин върху мотора от маркуча които влиза в реиката с дюзите.Даите савет как да го премахна този проблем та да не се подпаля по време на движение.Благодаря предварително

    #2
    подмени си маркуча
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      Колега маркуча си е здрав това е проблема,нали маркуча влиза в нещо като малка метална трабичка и от там някак си го връща и капе,не е от маркуча

      Коментар


        #4
        Маркуч с холендри няма да намериш никъде. Вариант е да потърсиш втора ръка или да вземеш парче бензиноустойчив маркуч с подходящо сечение, да избиеш холендрите и да го монтираш с помоща на скоби. Аз така направих и няма никакви проблеми.
        Прикачени файлове
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Те това е одговора благодарности колега-за точната снимка и одговор .Стана ми интересно щото колата не върви на бензин а пак изби от там,но както и да е ще го скалъпим някак :D

          Коментар


            #6
            Здравейте, колеги!и аз имам същия проблемкато на човек, който не разбира от автомобили бихте ли ми казали тези холендри на резба ли са... как ги отстранявате

            Коментар


              #7
              vali0 написа:
              Здравейте, колеги!и аз имам същия проблемкато на човек, който не разбира от автомобили бихте ли ми казали тези холендри на резба ли са... как ги отстранявате
              Мислех си да направя снимки, когато отстранявах този проблем, но не предполагах, че е толкова характерен за този двигател. Както и да е. Холендрите (не е много точна думата) представляват двоен пръстен, обхващащ гумения маркуч, като мундщук, запресовани допълнително към метална тръбичка, част от бензинопровода. Трябва да се скъса този пръстен, внимателно, така че да не се повреди самата тръбичка, след което да се отстрани. Аз за целта използвах много остър секач и лек чук. Останалото е елементарно - парче маркуч със съответното сечение (бензиноустойчив!!!), нови скоби и проблема изчезва завинаги.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Много благодаря!

                Коментар


                  #9
                  Само да добавя - мястото е удобно за рязане с диск. Ако имате мини бормашинка и подходящо дискче, за 3 мин сте го резнали.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Колеги да не пускам друга тема,може ли да ми кажете как да пoдам + на бензиновата помпа за да видя дали работи-щото не я чувам да ручи и релето не ми цъка Благодаря предварително

                    Коментар

                    Working...
                    X