Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на гумички на клапаните

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на гумички на клапаните

    Въпросът ми е следния:При смяна на гумички на клапаните трябва ли да се маха главата или не - Fiat Brava 1.4 12VИнтересува ме личен опит - т.е. категоричен отговор...Благодаря!

    #2
    по принцип става но не си заслужава труда. трябва приспособление да се направи за целта. наи добре я вади и им направи едно впасване и си ток. тя поне на тоя мотор главата се вади за около 1 час
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      Може, но за всеки случай на цилиндрите, на които сменяш гумичките постави буталата на ГМТ, за да може дори и да стане гаф и да се изплъзнат клапаните да не паднат в цилиндрите, а да се спрат в челото на буталото Така ще си "вържеш гащите" и ще работиш спокойно
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Re: Смяна на гумички на клапаните

        barabangel написа:
        Въпросът ми е следния:...Интересува ме личен опит - т.е. категоричен отговор......
        Не.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Re: Смяна на гумички на клапаните

          Rokambol написа:
          barabangel написа:
          Въпросът ми е следния:...Интересува ме личен опит - т.е. категоричен отговор......
          Не.
          Колега не си прав. Става и без да се сваля главата.Личен опит от Браво 1.4 12VНо наистина ти трябва инструмент и търпение за тази работа.

          Коментар


            #6
            Re: Смяна на гумички на клапаните

            Uho написа:
            Rokambol написа:
            barabangel написа:
            Въпросът ми е следния:...Интересува ме личен опит - т.е. категоричен отговор......
            Не.
            Колега не си прав. Става и без да се сваля главата.Личен опит от Браво 1.4 12VНо наистина ти трябва инструмент и търпение за тази работа.
            Въпросът е "При смяна на гумички на клапаните трябва ли да се маха главата или не...".Итговорът ми е "не", т.е. не трябва да се сваля главата.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Извинявам се - не съм разбрал. Вися

              Коментар


                #8
                Uho написа:
                Извинявам се - не съм разбрал. Вися
                НП.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар

                Working...
                X