Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.4 12V проблеми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.4 12V проблеми

    Здравейте колеги,От скоро карам фиат браво 1.4 12V, 98г., натъкнах се на два проблема и реших да ги споделя с Вас.В неделя се слусках от белмекен и ми направи впечатление че спирачките много бързо се "вмирисват", а педала ми се втвърдява. Средната ми скорост е била не повече от 50-60 км/ч. На следващия ден запалих колата и педала на спирачката отново беше твърд, не спираше добре, чуваше се и скърцане, след което всичко се оправи, но скърцането остана. Накладките са нови - на не повече от 3 хил. км.Забелязах и друго нещо - автомобила не върви както трябва(според мен) за 1.4, отзад мирише на суров бензин/когато я запаля/. Като цяло е доста "спъната" колата. Разхода също е висок - градско/извънградско.Очаквам мнения и препокъки, за които ще съм Ви изключително благодарен.Поздрави!

    #2
    1 за накладките може да са менте или да си ги изпекъл ако си натискал спирачката по често а накладките изпечеш ли ги веднъж направо сменяй с нови и погледни спирачния диск как е2 за мириса на бензин през ауспуха може да е от много работи например някой датчик,тпс,ламбда сонда и т.н. съвет преди да правиш каквото и да е по колата иди първо на диагностика и тогава решавай какво ще правиш по колатауспех
    Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

    Коментар


      #3
      KRASI CVETKOV написа:
      1 за накладките може да са менте или да си ги изпекъл ако си натискал спирачката по често а накладките изпечеш ли ги веднъж направо сменяй с нови и погледни спирачния диск как е2 за мириса на бензин през ауспуха може да е от много работи например някой датчик,тпс,ламбда сонда и т.н. съвет преди да правиш каквото и да е по колата иди първо на диагностика и тогава решавай какво ще правиш по колатауспех
      Здравей,Благодаря за отговора. Някакъв съвет за читав сервиз, където мога да я закача за диагностика? В момента колата е в сервиз за преглед на спирачките. След като я взема , ще пиша отново по темата.Поздрави!

      Коментар


        #4
        здравей колега, не искам да те отчайвам но си провери вала .... дано не съм прав

        Коментар


          #5
          Колега закачи я на диагностика така ще е най добре и аз имам подобни симптоми но нямам време за диагностика За спирачките има вероятност да са ти се скъсали маншоните на водачите на спирачните апарати
          АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
          Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

          Fiat 1100L 42г.

          Коментар


            #6
            Не плашете колегата излишно,не всяко магаре се казва Марко.Като е 1.4 та дай вал да е....аз като смених направо цялата глава с друга(вала и кобилиците-като от завода),отзад пак си миришеше на суров бензин и така....докато не смених ламбдата.Преди това разхода беше 15 на 100,сега е 10-11.София,градско.Колегата Краси Цветков е прав-провери си ТПС,температурен датчик,ламбда.А вала,ако е изяден се вижда и през капачката за наливане на масло.И без това винаги се изяжда точно гърбицата под капачката първа.

            Коментар


              #7
              roko_ok написа:
              Не плашете колегата излишно,не всяко магаре се казва Марко.Като е 1.4 та дай вал да е....аз като смених направо цялата глава с друга(вала и кобилиците-като от завода),отзад пак си миришеше на суров бензин и така....докато не смених ламбдата.Преди това разхода беше 15 на 100,сега е 10-11.София,градско.Колегата Краси Цветков е прав-провери си ТПС,температурен датчик,ламбда.А вала,ако е изяден се вижда и през капачката за наливане на масло.И без това винаги се изяжда точно гърбицата под капачката първа.
              Колега ще има да взимаш,и аз така си мислех за моя,викам си яко го яде през капачката ще се види,да ама не, в един хубав момент ми хрумва и си викам и така и така нямям друга работа даи да видя как е под капака,свалям а там на 2 и 3 някво мазало и вкопаване на гърбици,направо ми се ревеше.Така че да си на 100% сигурен по добре свали капака,свалянето е за 1 минута.
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                Така е. Мазането може да е влошено при гърбици, които не се виждат през капачката.За мириса на бензин може би е сонда, но най-добре диагностика.За накладките, аз бих проверил всички водачи на апаратите.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Да съгласен съм,махането на капака на главата отнема 10 минъти.После ще имаш представа какво става отдолу.Аз даже на старата глава съм го махал около 2-3 пъти без да сменям гарнитурата на капака,ама то тогава нямаше масло горе затова не ми протече

                  Коментар


                    #10
                    Миризмата на бензин може да идва от недобро уплътняване на капачката на кошницата на помпата. Намира се под задната седалка. Първо това виж. Миризмата на феродо (и при качествени накладки) е от прекомарно използване на спирачки. Изпечени са - задължителна смяна. И другия път - повече на скорост, по-малко спирачки. Провери дисковете за пукнатини.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар

                    Working...
                    X