Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предръпване и трудно палене при Fiat Marea Weekend 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предръпване и трудно палене при Fiat Marea Weekend 1.6 16V

    Искам да попитам дали се е случвало някога на някого да предръпне колата(колата e фиат мареа 1,6 16V) .Например когато спра на светофар или някаде като исключя примерно от скорост и като включя на първа да предръпва колата (да уточня това е само когато трагвам на първа)понеже при мен се получава така.Имам още един проблем сутрин сега още като е лято като се опитам да запаля и немога да я запаля това става само когато е студена вече след като загрее мога да я паля без проблем.Все още не сам открил начин да се справя с проблема ако имате представа от какво може да е ще съм ви благодарен да ми кажете

    #2
    Колега, извади ми очите с тези големи букви.Сега по темата - колата има ли газ? Диагностика правил ли си? Какво си проверил или нищо не е проверявано? Бих те насочил към диагностика и замерване на наягането на горивото. Свещи и кабели как са? От кофти свещи може да го прави, но за това не съм много сигурен. Успех
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #3
      Значи колата я купих преди около 3 седмици и даже не съм ходил да и се сменят ремаци ролки и т.н. Аз не съм привъреник на гаста и за това и не съм слагал.Нищо не съм проверил.Просто искъм да тръгна да сменям неща за които е 99,9% сигурно,че те са проблема,а не да насменя половината кола и тогава да пиша във форума или да ходя на свесни майстори и т.н. ПОМАГАЙТЕ

      Коментар


        #4
        ЧЕСТИТО желая ти много безаварийни километри.Няма нужда да сменяш всичко наред, но тук във форума сме повечето ентусиасти, а не професионални монтьори и няма как на 100% да сме сигурни в това което казваме от разстояние. Добре е да събираш мнения, да направиш диагностика и чак тогава да сменяш. Попитах за газ, защото от газта се запушват инжектори и трупа грешки в компа, но щом нямаш мисля че отпада тази причина. Остава проблем с датчик т.е пак опираме до диагностика. или свещи. Свали свещите и виж как са, провери налягането на бензина.Когатто запали как работи мотора? Някакви накъсвания неравномерна работа, нестабилни обороти? как е в ускорение тогава забива ли ? п.с това с придъпването сее случвало на много колеги в т.ч и на мен - оказа се спукан маркуч в кошницата на бензинова помпа.
        F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
        F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

        Коментар


          #5
          Благодаря ти за съветите.

          Коментар

          Working...
          X