Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

избор на свещи ПУНТО ГТ1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    neonglow написа:
    Благодаря колега. То според това, което пише, е по-добре да си слагам оригиналните, казват, че от завода си идват с платинени и иридиеви електроди оригиналните свещи Преди зимата ще ги сменя пак. Казаха ми, че можело да ми изгори ... бобината.. от свещите, ако не са сменяни. Има ли такова нещо?
    То това, което пише сигурно е така за някой марки и модели автомобили (твойто Стило-без да се обиждаш, мма най-вероятно не са го имали в предвид в тая статия ) и излизат наистина с такива свещи от завода, мма ти мое си 100% сигурен, че тия оригиналните дето си ги купил за по 12лв./бр. не са иридиум (най-вероятно вътре в кутията са най-обикновенни свещи Шампион с номер примерно RC10YCC) :D В което няма нищо лошо-хубаво е човек да си кара колата с оригинални части

    Коментар


      #17
      biser_as написа:
      neonglow написа:
      Благодаря колега. То според това, което пише, е по-добре да си слагам оригиналните, казват, че от завода си идват с платинени и иридиеви електроди оригиналните свещи Преди зимата ще ги сменя пак. Казаха ми, че можело да ми изгори ... бобината.. от свещите, ако не са сменяни. Има ли такова нещо?
      То това, което пише сигурно е така за някой марки и модели автомобили (твойто Стило-без да се обиждаш, мма най-вероятно не са го имали в предвид в тая статия ) и излизат наистина с такива свещи от завода, мма ти мое си 100% сигурен, че тия оригиналните дето си ги купил за по 12лв./бр. не са иридиум (най-вероятно вътре в кутията са най-обикновенни свещи Шампион с номер примерно RC10YCC) :D В което няма нищо лошо-хубаво е човек да си кара колата с оригинални части
      А, ми те и на фиатката са сложили едни оптимистични интервали на обслужване в книжката. Маслото беше май на 20 30к, ангренаж на 120, а за свещи нищо не пише Както и да е, а на тия оригиналните пишеше нещо by Champion... или Bosch.. ама не помня вече. Толкоз много пари за свещи не ми се дават, тия оригиналните да ги сменям за 50 лв на 30000км бива. Иначе винаги гледам да купувам оригинални части, то разликата не е голяма в цената, а и досега едни носачи и тампони само съм сменил.. да чукна на дърво.

      Коментар


        #18
        е ти за какво ни пита като си сложи каквото ти си реши а не това което е най правилно за тази кола аз не видях някой да ти препоръча беру
        Power Under Pressure

        Коментар


          #19
          WhitePower написа:
          е ти за какво ни пита като си сложи каквото ти си реши а не това което е най правилно за тази кола аз не видях някой да ти препоръча беру
          ееееееее порачал сам си иридиум НГК от ebay.com временно 20 дена ще сам с тези и ще ги ползвам после само за зимата..извляках най правелната информация...
          Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
          Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

          Коментар


            #20
            punto_gt_turbo написа:
            WhitePower написа:
            е ти за какво ни пита като си сложи каквото ти си реши а не това което е най правилно за тази кола аз не видях някой да ти препоръча беру
            ееееееее порачал сам си иридиум НГК от ebay.com временно 20 дена ще сам с тези и ще ги ползвам после само за зимата..извляках най правелната информация...
            а така ти е простено :D иначе с тия беру ако я надуеш не е ясно какво точно ще се получи
            Power Under Pressure

            Коментар


              #21
              помислил сам за напреде :П
              Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
              Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

              Коментар

              Working...
              X