Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Fiat Tipo 1.6 DOHC ,гасне при дъжд.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Fiat Tipo 1.6 DOHC ,гасне при дъжд.

    Здравейте ,колеги!Както сигурно вече сте прочели заглавието на темата ,става въпрос точно за това...Има малки особености този проблем ,а те са...Като минавам с дясната гума през голяма локва ,колата започва да прекъсва и веднага гасне(не се получава винаги)...А като минавам с лявата гума няма такъв проблем...Днес например в Пазарджик валя страхотен порой...Водата на места стигаше пода на колата ,та и повече...Нямаше проблеми...до едно време...Колата загасна и не искаше да запали ,върти на стартер и толкова...По едно време започна да препалва и аз препомпих газта ,но нямаше кой знае какъв ефект ,оборотите не се вдигаха на повече от 2500-3000 ,и то само ако препомпвах газта нонстоп ,ако я задържех дори до долу ,колата губеше обороти и пак гаснеше...Интересното е ,че работи на място ,седи на около 900 оборота и се усеща ,че се мъчи...И след около 20 минути започна да си работи нормално... Точно когато загасна отбих и отворих капака и видях ,че всичко беше сухо ,кабелите ,акумулатора ,нямаше нищо мокро по двигателния отсег...Но все пак виждам само отгоре ,а Типо-то няма кора под двигателя и ме съмнява ,че мокри нещо...Но въпросът е какво...Смятам да я оборудвам с въпросната кора ,но ако някой има идея от какво гасне така ,моля да сподели...ПП:Падна ми номера днес в най-голямата локва ,която някога съм виждал...Като се разминахме с една кола водата стигна до над капака...ДО СТЪКЛОТО...Но за щастие беше само увиснал на единия болт и аз си го прибрах в багажника...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    Моята правеше същото, аз съм с типо 1.4 карбуратор, оказа се че има едно моторче с кръгче по средата и това кръгче се върти и дава искра към свещите, то се намира някъде под двигателя, като се намокри прекъсва и с едно парцалче го подсушаваш и всичко е наред, поне така ми обясниха де. Надявам се да съм бил полезен колега успех.

    Коментар


      #3
      Мерси ,колега!Ще го търся ,и някак ще гледам да го покрия или ще търся кора за под двигателя...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        Gravedigga написа:
        Моята правеше същото, аз съм с типо 1.4 карбуратор, оказа се че има едно моторче с кръгче по средата и това кръгче се върти и дава искра към свещите, то се намира някъде под двигателя, като се намокри прекъсва и с едно парцалче го подсушаваш и всичко е наред, поне така ми обясниха де. Надявам се да съм бил полезен колега успех.
        Това моторче всъщост не е моторче а е вал! И по принцип се нарича делко!При теб е долу в ляво! На двувалките по принцип е горе на резпределителния вал и е доста нагоре!Като ти се случи отново извади кабелите един по един и виж дали няма вода под тях! Ако няма тогава отвори капачката на делкото и виж какво е положиението там!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Благодаря колега ще го имам в предвид.

          Коментар

          Working...
          X