Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1,6 на работи като хората като е студена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1,6 на работи като хората като е студена

    Колата е брава 1999 1,6 16V 103 к.с. с газов инжекцион монтиран преди около година.Проблемът е, че когато е студена(веднага след палене) НА БЕНЗИН не работи като хората. Не може да се изфурсира, когато подам по-рязко газ гърми през въздушния филтър и като цяло двигателя работи нестабилно. Проблема се изчиства след около 5-6 минути работа и си работи НА БЕНЗИН идеално, но е много неприятно защото живея на оживен булевард и когато излизам от паркоместото си не мога да се изтегля бързо, без да преча на движението, а трябва съвсем леко да подавам газта, за да може да потегля.На газ си върви перфектно.Доста попрочетох по форума за подобни проблеми, но нищо не помага. Предполагам че не са дюзи защото за мен няма логика да не работи само като е студена- дюзата или е замърсена и не пръска хубаво или не е. Същото мисля за бензиновата помпа(или бачка или не), но за жалост нямам манометър за да проверя налягането. Проверих датчика за температурата на инжекциона и показанията са в границите на каталожните(и на студен двигател и на загрял):По каталог: (температура в градуси/съпротивление в омове) 20/2500 ; 25/2044 ; 30/1679 ; 80/309 ; 90/231 ; 100/176Измерено: 22-23(атмосферна температура)/2666 загрял мотор(на средата на скалата - предполагам 90 градуса)/226Ако някой се сеща нещо което може да предизвиква проблема защото аз се изчерпах. Знам, че мога да я закарам на диагностика, но предпочитам да дам тези пари за ремонта, ако мога сам да устоновя проблема Ако не може да се спести от диагностиката дайте поне някой дето ще ми свърши работа -- проверен Благодаря на всички предварително

    #2
    Намерих тема , в която пише че може да е от катализатора - аз имам катализатор, но не знам в какво състояние е. Наистина ли може това да е проблема?

    Коментар


      #3
      да много е възможно със гт-то имах същия проблем като загрее колата катализатора ставаше черен и задъжаше газове успех колега
      You can`t stop me so don`t try

      Коментар


        #4
        Не мисля, че катализатора е виновен! Може да смесва газ и бензин.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Колеги днес ходих да махна катализатора и има подобрение във вървенето , но дали е решен проблема още не знам -- ще видим сутринта, но ако има някой който се чуди дали да мапа катализатор --- давай. Хората ми казаха че над 100 000 км се затлачва и му трябва обслужване, а ако сте на газ това става и по-рано. Така че -- направо изправяй генерацията и тва е :D

          Коментар


            #6
            Това не е правилното решение!
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар

            Working...
            X