Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.4 12v свети лампа на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.4 12v свети лампа на маслото

    Здравейте, Имам Фиат Брава 1.4 12v отаначало лампата на маслото започна да премига. След около седмица перката на радиатора ми спря но не съм я прегрял.Оказа се реостат и термостат.Смених ги и сега перката работи перфектно,но лампата на маслото пак ми свети и то вече постоянно.Интересно е че свети само като я освободя от скорост и температурата се покачи до средата.Няма тропане във вала.Ако някой има идеи да сподели....Предварително благодаря!

    #2
    На колко км ти е маслото?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      на няма и 100 км.Вчера го смених

      Коментар


        #4
        Ако лампата за маслото е почнала да свети след смяната на маслото, като начало не карай колата докато не установиш причината. Може отнякъде да изтича масло(незатегната пробка или филтър) провери си нивото и ако не е от това изхвърли това масло и си намери и налей качествено такова.
        FIAT PUNTO 1.7 TD
        CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

        Коментар


          #5
          Преди смяната на маслото също светеше и затова реших да го сменя.Но сега пак продалжава да свети.Карам с масло от Косера 10 w 40 от много време 150 000 км съм минал с него и е нямало проблем.Не знам от какво просто става така?

          Коментар


            #6
            При това положение няма да е лошо да сложиш манометър и да видиш реално какво е налягането на маслото или пък да сложиш 15w40. Падането на налягането може да бъде от лошо работеща помпа, износени биелни или основни лагери.
            FIAT PUNTO 1.7 TD
            CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

            Коментар


              #7
              Аз имах същия проблем. Смени си датчика за маслото. Намира се точно по входящия колектор! Струва 7 лева. Лампата ще ти изгасне!

              Коментар

              Working...
              X