Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем палене -Бензинова помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем палене -Бензинова помпа

    Здравейте колеги, имам следния проблем, три пъти ми се случва колата Браво, 1.6, 16V, 1997г., с газова уредба да не може да ми запали на бензин.На газ работи, на бензи не иска да запали, след ден, два почва да пали и на бензин, та се питам възможно ли е проблема да е в бензинова помпа, защото съм пробвал следните неща:Когато не иска да запали на бензин е проверено релето на бензиновата помпа, което се намира отпред в коша на двигателя, там под пластмасовата кутия, където се намира и и МАР-сензора - ток има; проверен е и кабела, под задната седалка, по който отива ток до бензиновата помпа - и по него има ток. Когато не пали колата - не се чува да работи бензиновата помпа. Проверен е и маркуча, по който отива бензин към помпата - не отива бензин /резервоара е почти пълен догоре с бензин.Единствено не е проверено като се даде директно ток на бензиновата помпа, поради причината, че до нея се стига през багажника, а отгоре е газовата бутилка, и трябва да мина през газаджии. Както не иска да пали, след ден-два си палиот раз и няма проблеми месец-два.Може ли да е бензиновата помпа, да забива отвреме на време или при нея е или работи или не.Кое друго може да прави проблем ? Не съм наясно с аварийния бутон под шофьорската седалка, но него не съм го пипал никога, а след два дни колата пали и си работи на бензин ?дайте идейи 10х.
    Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
    182A4.000, 1998г.

    #2
    Колега, не разбрах дали има бензин от помпата до рейката."..... Проверен е и маркуча, по който отива бензин към помпата - не отива бензин ."Кой е този маркуч? Провери налягането на системата. първо на рейката - трябва да е 2.5 или 2.8атм /зависи от регулатора/ , след това на канал или подемник провери на бензиновия филтър там би трябвало да даде почти 5 атм. Ако помпата работи замери дебита. /трябва да напълни 2л. шише за няколко секунди/Ако стигнеш до отваряне на помпата първо провери маркуча, който е от самата помпа, до "капака" на кошницата дали е здрав. При мен се беше скъсал и така се набутах с една помпа/ а старата нищо и нямаше/ Успех
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #3
      bbw написа:
      Колега, не разбрах дали има бензин от помпата до рейката."..... Проверен е и маркуча, по който отива бензин към помпата - не отива бензин ."Кой е този маркуч? Провери налягането на системата. първо на рейката - трябва да е 2.5 или 2.8атм /зависи от регулатора/ , след това на канал или подемник провери на бензиновия филтър там би трябвало да даде почти 5 атм. Ако помпата работи замери дебита. /трябва да напълни 2л. шише за няколко секунди/Ако стигнеш до отваряне на помпата първо провери маркуча, който е от самата помпа, до "капака" на кошницата дали е здрав. При мен се беше скъсал и така се набутах с една помпа/ а старата нищо и нямаше/ Успех
      не съм се изразил явноправилно.Проверен е маркуча от мопмата до рейката - бензин няма, когато не иска да запали, колато пали и работи на бензин, ясно е че има.Отвреме на време се получава този проблем и се чудех, дали може бензиновата помпа отвреме на време да прекъсва или отведнъж умира.
      Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
      182A4.000, 1998г.

      Коментар


        #4
        bbw написа:
        Ако стигнеш до отваряне на помпата първо провери маркуча, който е от самата помпа, до "капака" на кошницата дали е здрав. При мен се беше скъсал и така се набутах с една помпа
        А от къде се взима /купува/ само този маркуч вътре в кошницата. И някой да знае от къде мога да си намеря /купя/ само "цедката" която е вътре в кошницата, на входа на бензиновата помпа. При нашите "качествени" бензини моята е цялата задръстена - промивах я, но ... искам да си взема /купя/ нова "цедка".Имам същия проблем като описания от martez Сменях 2 пъти бензинова помпа - и двата пъти след смяната всичко е ОК, но след минаване на 1000-1500 км и край - помпата понякога се чува, че работи при подаване на контакт, но палене на бензин няма.
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          masterkar написа:
          bbw написа:
          Ако стигнеш до отваряне на помпата първо провери маркуча, който е от самата помпа, до "капака" на кошницата дали е здрав. При мен се беше скъсал и така се набутах с една помпа
          А от къде се взима /купува/ само този маркуч вътре в кошницата. И някой да знае от къде мога да си намеря /купя/ само "цедката" която е вътре в кошницата, на входа на бензиновата помпа. При нашите "качествени" бензини моята е цялата задръстена - промивах я, но ... искам да си взема /купя/ нова "цедка".Имам същия проблем като описания от martez Сменях 2 пъти бензинова помпа - и двата пъти след смяната всичко е ОК, но след минаване на 1000-1500 км и край - помпата понякога се чува, че работи при подаване на контакт, но палене на бензин няма.
          аз преди време си бях купил само кошница втора употреба, заради нивомера. Така че когато ми потрябва взех от старата кошница. Иначе има и нова кошница с помпата е 250- 300 лв. Може би се продават и само кошници не знам не съм проверявал. По добре по моргите, някоя в запазено състояние.А с какво си я промивал?
          F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
          F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

          Коментар


            #6
            martez написа:
            bbw написа:
            Колега, не разбрах дали има бензин от помпата до рейката."..... Проверен е и маркуча, по който отива бензин към помпата - не отива бензин ."Кой е този маркуч? Провери налягането на системата. първо на рейката - трябва да е 2.5 или 2.8атм /зависи от регулатора/ , след това на канал или подемник провери на бензиновия филтър там би трябвало да даде почти 5 атм. Ако помпата работи замери дебита. /трябва да напълни 2л. шише за няколко секунди/Ако стигнеш до отваряне на помпата първо провери маркуча, който е от самата помпа, до "капака" на кошницата дали е здрав. При мен се беше скъсал и така се набутах с една помпа/ а старата нищо и нямаше/ Успех
            не съм се изразил явноправилно.Проверен е маркуча от мопмата до рейката - бензин няма, когато не иска да запали, колато пали и работи на бензин, ясно е че има.Отвреме на време се получава този проблем и се чудех, дали може бензиновата помпа отвреме на време да прекъсва или отведнъж умира.
            Сигурно веднага ще се намери някой да ме обори, но според мен помпата спира да работи и това е. Щом веднъж работи веднъж не най вероятно имаш проблеми с тока. Лоши връзли по букси бушони или окислена маса. Лошото е че ти прави проблема на моменти а на моменти работи, което е най гадната повреда. Провери си напреженията на помпата и с отделен кабел подай ток от акумолатора. Каза че бутилката е над помпата, което ми е познато, но няма как. Моята е същата.
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар

            Working...
            X