Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

голям разход на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    голям разход на гориво

    Колеги градско ми скочи разхода на 20на100бензин а и работата на двигателя на празен хoд не работи както трябваот начало,после се оправя но не знам от кьде идва целият проблем с разхода.колата е Фиат Брава1.8.16v.95g.Дайте сьвет-Благодаря.
    pistaka

    #2
    На мен ми харчеше 20, че и повече, когато имах изгоряла бобина. Тресе ли двигателя на празен ход?

    Коментар


      #3
      Пробвай и да зачистиш MAF-a

      Коментар


        #4
        Ламбда Сонда!Сигорен на 60%
        Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
        Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

        Коментар


          #5
          Иди на читав диагностик,за да ти каже от къде е проблема!
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            апсурт е да е от ламбдасондата отиваи да и направят диагностика

            Коментар


              #7
              anton4490 написа:
              апсурт е да е от ламбда сондата отиваи да и направят диагностика
              кажи ти пак точно как разбра, че е абсурд да е Ламбда... ти изобщо знайш ли кога и как работи ламбдата че се изказва неподготвен!при умряла ламбда сонда се качва разхода както и от температурен датчик!колега ако незнайш кой датчици се управлява сместа да ти обесня!Маф(дебитомер) Ламбда сонда Температурен датчик!За това иди ти на диагностика малко да се осетиш каде си!Като ти вида какво си писал може човек много да се замисли дали ти изобщо дали разбираш ЦИТИРАМ ТЕ:Като ми светне лампата на ламбда сондата бягай на диагностика
              Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
              Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

              Коментар


                #8
                колега иди на диагностика зада видиш кой датчик точно е издал багажа!според мен или темп.датчик или ламбда!
                Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                Коментар


                  #9
                  колега колата може да работи и без ламдасондата.тя не е от голямо значение.интересувам се от тези работи и сам запознат горе доло.

                  Коментар


                    #10
                    anton4490 написа:
                    колега колата може да работи и без ламдасондата.тя не е от голямо значение.интересувам се от тези работи и сам запознат горе доло.
                    аве братле ми ясно ми е че може да работи и без ламбда но няма кои да казва на компа какви са и колко са вредните емисий и така компа като не получава информация и се ошашлва.айде махниси на твоита кола ламбдата и покарай 1седмица да видиш!
                    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                    Коментар


                      #11
                      anton4490 написа:
                      колега колата може да работи и без ламдасондата.тя не е от голямо значение.интересувам се от тези работи и сам запознат горе доло.
                      Наистина горе,долу си запознат.Продължавай да се интерисуваш,това е добре.Ламбда сондата е от огромно значение за разхода на гориво.

                      Коментар


                        #12
                        може и да не това проблема на колегата но повечето винаги почват от там ламбда сонда!значи обеснявам как работи ламбдата на колегато които иска да кара без лабда хихи когато е студена колата сутрен лабдата не работи тя се вклчва когато загрее някои ламбди имат нагреватели някой нямат та ламбдата трагва да показва верна информация (ако е здрава ест) когато се нагреее на минмум 300 350 градуса.когато е зацепила на бедна смес показва на компа да пуска повече бензин....аз имах проблем сас бавна ламбда пак работи но бавно чете....успех колега парво почети малко повече,нее работа само да сменяш датчици безразборно откачаш и трагваш да караш :P
                        Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                        Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                        Коментар


                          #13
                          добре колега.прав си за това което казваш.но кайи ми защо моята ламбда показва ниска стоиност а колата ми гори 6 изван града.по принцип трябва да качи разхода нали така.

                          Коментар


                            #14
                            anton4490 написа:
                            добре колега.прав си за това което казваш.но кайи ми защо моята ламбда показва ниска стоиност а колата ми гори 6 изван града.по принцип трябва да качи разхода нали така.
                            как я хвана че беднеей сас какво с мултицет неможеш да я хванеш!с мултицет се вижда че работи но лаже!ай ламбдата умира на някакво положение и само това дава на компа примерно загряла не загряла само бедно дава на компа като информация...или става много бавна марзелива и показва грешни стойности!ламбда сонда се хваща дали работи или не на Газанализатор или на диагностика на скалата какви стойности дава ниски високи........
                            Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                            Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                            Коментар


                              #15
                              Колега започни от най-простото, виж си филтрите въздушния най-вече , свещи , после гледай друго първо по простите и лесни за проверка елементи
                              КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                              Коментар

                              Working...
                              X