Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

прекъсва на обороти брава 1.4 12

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    прекъсва на обороти брава 1.4 12

    мени си оборотите на празен ход.в движение като подам газ оборотите падат и светва лампата на ламбдасондата.оправя се за малко и пак почва да прекъсва.някакви предложения от какво е.мерси предварително.

    #2
    ТПС, температурен датчикм, лоша маса или връзка някъде.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      днес ходих да я закачат.имаше 3 грешки;на стъпковото моторче,на тпс,и на ламбдасондата.казаха ми да сменя стапковото моторче но дали ще се оправи.някои имал ли е подобен проблем.че да не се набутвам да купувам и трите.

      Коментар


        #4
        със сигорност няма да е от ламбда може да работи и с откачен жак на ламбда а щом си на газ или метан без ламбда контрол ланд сонда не ти трябва стъпковия мотор предимно регулира тихите обороти така че проблема наи вероятно е тпс може да се пробваш да го замериш с мултицет но сигурен ли си че нямаш проблем с свещи и кабели
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          да сигорен сам.кабелите са ми на година и свещите са работели нормално. за ламбдасондата ми казаха че показва ниска стоиност и си заминава.дали е така незнам.кази ми че проблема е от стапковото моторче,но оборотите не играят.и мен ме самнява тпс-то.щте го сменя и щте видим.а трябва ли да се рестартира комп.след смяната,или сам се приспособява.

          Коментар


            #6
            карам на бензин

            Коментар


              #7
              не съм сигурен дали ще се ресетне сам но все пак преди да почнеш смяната откачи акомулатора и го закачи след ремонта но да стои откачен поне 15минути
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                #8
                добре като го сменя ще пиша какжо е станало

                Коментар


                  #9
                  а защто мирише на бензин като почне да прекасва

                  Коментар


                    #10
                    защото нещо казва на компа да дава или не дава искра в неподходящ момент или прекалено малко или прекалено много бензин и оттам лошо изгаряне глъхнене губене на обороти и други подобни
                    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                    Коментар


                      #11
                      оправи се.проблемат беше от датчика на коляновият вал.

                      Коментар


                        #12
                        ако е датчик на колянов вал тая кола няма да запали колега!!!!!!!!ама няма лошо да си разпавате локуми се пак за това са тея форуми!
                        Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                        Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                        Коментар


                          #13
                          братле колата правеше този проблем когато е загряла.а нали знаеш че когато се нагрее датчика тогава си казва думата дали е здрав

                          Коментар


                            #14
                            а защо не ми писа от какво е.нали разбираш.знеш ли колко пъти я закачах и колко работи смених докато разбера от какво е.

                            Коментар


                              #15
                              успех в всяко начинание!!!!
                              Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                              Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                              Коментар

                              Working...
                              X