Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

каква температура трябва да държи Фиат браво 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ilko-gd написа:
    Yavor е напълно прав, всичко останало е проблем по охладителната система.Зиме и лято, без значение околната температура си ми е вече 3-та година на средата стрелката.Например, защото казвате изкачване, настъпване ала бала - прохода Петрохан, 4-ри човека в колата и малко багаж, юли месец - стрелката си е все там, на средата.
    на бенз или газ? има огромно значение, а и аз казах, че при настъпване, не 4 човека, не багаж, а настъпване, пример- големия байр на хемус посока софия преди последния тунел, често има отбили да се охлаждат- със 140, на газ, багаж средно 2 човека и още 50 кила пес. с колкото влезе в байра с толкова излиза, ако я вкарам със 160 с толкова ще се качи догоре. сретелката обаче минава средата, а по принцип седи под средата като на снимките, описаната ситуация е лятото при над 20 градуса
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      е да ама при мен няма теч не се губи антифриз .......... а с какво мога да почиста системата или по точно как най лесно става това

      Коментар


        #18
        Аз държа на това че стрелката не би трябвало да играе или ако го прави да е в минимални граници.И на бензин и на газ. Газта изгаряла с по-висока температура, ала бала - ако охледителната с-ма работи коректно, това няма значение.На другата ми кола - Пунто 2 1,9 DS - като загрее държи температурата 2мм след средата и се колебае не повече от 1мм. Толкова се колебае и на Бравата. Е дизела загреява доста по-бавно, ама това е неормално. Особено зимата ня място му трябва половин час да си достигне 90 градуса, иначе с каране - за 5-7 минути. И на много други коли които съм карал се колебае толкова. Всяко по голямо колебание индикира някакъв проблем, може да не е съществен или опасен - но го има.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #19
          Незнам колко добре е това вероятно има нещо по системата а може и нищо да и няма. Катрам с концентрат антифриз на -40 и с обикновенна газова. Първата снимка колата е загряла и така остана до влизането е Пловдив. Втората снимка е скед като преминах половината Пловдив по бул.Източен и спрях на Водната палата с доста бързо каране ( без да гася колата и без да ме хваща задръстване )
          Прикачени файлове
          with SGNote & HTC Wildfire 8G
          FIAT Bravo Club Plovdiv
          Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
          с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

          Коментар


            #20
            При теб е добре, явно само термостата отваря малко по-рано - да кажем на 82градуса, не на 88-89.Нищо тревожно.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #21
              По повод на последните снимки пък и по темата,Скоро правих едно Браво на приятел и като го закачих на Визата се оказа че температурата, която отчита компютъра от синият датчик на термостата е 86 градуса, а стрелката беше между средата и най-долно положение. След отворяне на таблото и почиствоне на всички контакти, оправихме му и оборотомера не че има нещо общо де положението пак беше същото. Нов датчик за температурата на таблото и всичко точно. Бравото е 1.6 с металните колектори и с два отделни датчика - един за компютъра и един за таблото, понеже знам че има вариант и с комбиниран датчик.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #22
                Не ме притеснява винаги е била така. Довечера като се прибирам обаче знам че ще ми качи до 1вата или 2рата чертичка над средата като ме хванат колоните от коли по светофарите. Пак ще снимам
                with SGNote & HTC Wildfire 8G
                FIAT Bravo Club Plovdiv
                Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                Коментар


                  #23
                  добре снимаи иначе бравото се кара на метан и не мисля че това има значение на какво гориво е

                  Коментар


                    #24
                    Ето колеги и да кажа най-високата температура която Бравока поддържа. Немога да я ввана да вдига до 2рото деление над средата но и да се случи да стигне до там то това е за не повече от няколко минути. Всички снимки който качих са в интервал от 12 часа за един работен ден за които ползвам колата.
                    Прикачени файлове
                    with SGNote & HTC Wildfire 8G
                    FIAT Bravo Club Plovdiv
                    Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                    с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                    Коментар


                      #25
                      Re: каква температура трябва да държи Фиат браво 1.4

                      Yavor написа:
                      liverpool235 написа:
                      viktor88 написа:
                      здр колеги като карам изван градско колата ми държи малко под средата а като карам градско в задраствания ми се качва до 2 чертичка това нормално ли е или има някакъв проблем
                      Напълно нормално е. Има много теми изписани по твоя въпрос,ако ти се занимава потърси ги и ги разгредай.
                      Колега, недей бърка хората - ако при тебе е така, не означава че е нормално.
                      На мен на втората чертичка ми се включва перката и сваля моментално температурата до средата.Разпитвал съм доста хора с такива коли и са ми казвали,че и при тях си стой така и са нямали никакви проблеми никога.Вече 1-година я карам колата и ядове нямам,нито зимата,нито лятото..За това казах,че е нормално.
                      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                      Коментар


                        #26
                        Съгласен съм. Мисля че от снимките се вижда че температурата се променя но за мен няма нищо нередно. И измата и лятото си я карам и нямам проблеми!
                        with SGNote & HTC Wildfire 8G
                        FIAT Bravo Club Plovdiv
                        Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                        с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                        Коментар


                          #27
                          Аз съм с другото табло и може би разликите идват от чувствителността на самата стрелка.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар

                          Working...
                          X