Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шума който ме притеснява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шума който ме притеснява

    Здр.Имам питане по един доста странен шум които мисля че при запален двигател и дори да е само на контакт , шума е нещо като слабо пищене или сеедно работи трансформатор доста странно обяснение но няма как трансформерс и прави ми впечетление че и при друга брава на един авер пак същия фиум. Колата е брава 1.6. бензин! а междо др шума идва отзад като си вънка от колата багажник а у мерси предварително

    #2
    Това, което може да шуми отзад на колата е само бензиновата помпа.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Трябва да имаш датчик на налягането на горивото. Мисля че е на двигателя, на рейката на която са монтирани инжекторите. Помпата трябва да изключи като вдигне налягането на горивото. Огледай като си на място дали от някъде не ти капе кориво (за повреден маркуч за горивото). Също добре е да се провери налягането на горивото което вдига бензиновата помпа. Може да се провери датчикът за налягане на горивото дали задейства при необходимото налягане. По спомени мисля че беше около 3 бара. Провери точно в сервизното описание на колко трябва да задейства. Сещам се и за горивен филтър. Ако е замърсен може да не пропуска достатъчно гориво и от това да е ниско налягането на горивото. Филтърът се сменя.
      Bravo 1.6 / 16

      Коментар


        #4
        мерси много за пълната информация колега

        Коментар


          #5
          А възможно ли е да има повреден клапан за излишното гориво и да си го върти напред -назад?
          Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
          Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

          Коментар


            #6
            Re: Шума който ме притеснява

            Egasi написа:
            Здр.Имам питане по един доста странен шум които мисля че при запален двигател и дори да е само на контакт , шума е нещо като слабо пищене или сеедно работи трансформатор доста странно обяснение но няма как трансформерс и прави ми впечетление че и при друга брава на един авер пак същия фиум. Колата е брава 1.6. бензин! а междо др шума идва отзад като си вънка от колата багажник а у мерси предварително
            Колега, какво се оказа в крайна сметка, че не си единствения с такъв проблем?
            Краси

            Коментар

            Working...
            X