Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пука и глъхне на бензин,след смяна на бензинова помпа?!Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пука и глъхне на бензин,след смяна на бензинова помпа?!Браво

    От няколко дни се боря с тоя проблем,но нищо.Проблема се появи от както смених бензиновата помпа,поради това че старата беше чупена и не мереше бензина както трябва и колата не вървеше грам на бензин.Сложих новата ии колата започна да глъхне като и подам газ ии ако и подам в ниските повечко газ и пука.Докато на метан колата работи перфектно.Колата пали от раз и на двете горива. Смених бензиновия филтър и нещата пак са същите.Бензинова помпа е работила без никакви ядове,така че я изключвам като източник на проблема.Катализатор нямам.Чудя се какво още да се помъча да направа и да я водя на диагностика,да видиме дали нещо ще каже. Помпата не съм я замервал там за барове,нямам с какво и незнам къде да я замерят.Ще бъда благодарен за някакви насоки! Почерпката е гарантирана!
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    #2
    По симптомите ми изглежда на кофти кабели за свещите. Друг е въпроса ако на метан не го прави,тогава може да е от запекли дюзи (следствие на неползване на бензин).
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      pi4_s_bravo написа:
      По симптомите ми изглежда на кофти кабели за свещите. Друг е въпроса ако на метан не го прави,тогава може да е от запекли дюзи (следствие на неползване на бензин).
      На метан всичко е ток,държи си оборотите и си се форсира без проблем.На бензин пак държи оборотите,но като като натисна газта и я пусна,оборотите падат до 500 за секунда и след това пак се нормализират.И така на всяко подаване на газ. И аз много се замилям за дюзите..Въпреки,че колата всики ден си пали на бензин и след това минава на метан.Мислех си,че е от бевзиновото филтерче,но не е от него.
      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

      Коментар


        #4
        pi4_s_bravo написа:
        По симптомите ми изглежда на кофти кабели за свещите. Друг е въпроса ако на метан не го прави,тогава може да е от запекли дюзи (следствие на неползване на бензин).
        кабелите и свещите беха се проявили най вече на метан а не набензинпомпата ако е втора ръка 50% е отнея , защото веднъж изваденаотрезервоара тя се пребава защото изъхва иначе друготое да се е появил проблем в дебитомера или нещо друго , което невлиае когато си на метандемекти на метана си имаш отеделна състема за поддаването на горивото
        Power Under Pressure

        Коментар


          #5
          WhitePower написа:
          pi4_s_bravo написа:
          По симптомите ми изглежда на кофти кабели за свещите. Друг е въпроса ако на метан не го прави,тогава може да е от запекли дюзи (следствие на неползване на бензин).
          кабелите и свещите беха се проявили най вече на метан а не набензинпомпата ако е втора ръка 50% е отнея , защото веднъж изваденаотрезервоара тя се пребава защото изъхва иначе друготое да се е появил проблем в дебитомера или нещо друго , което невлиае когато си на метандемекти на метана си имаш отеделна състема за поддаването на горивото
          За кабелите и свещите и аз това си мисля.Помпата я извадих лично от резервоар с бензин вътре и след 30 мин вече беше пъхнава в моя резервоар пак с 10-15 линра бензин вътре.Гарантираха ми за помпата,че е наред.Забравих да спомена,че като я метна на бензин започва да смърди яко на бензин..
          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

          Коментар


            #6
            Ти затуй ли ми се губеше назад по баира из завоите. Ми колегата ВО прави диагностика - консултирай се с него, да видим какво ще излезе.

            Коментар


              #7
              ///// написа:
              Ти затуй ли ми се губеше назад по баира из завоите. Ми колегата ВО прави диагностика - консултирай се с него, да видим какво ще излезе.
              За съжаление не е заради това..Просто няма душа тая кола по баирите Аз се консултирах с BO и момчето ми каза да си проверя дали няма нещо запушено и да си премера налягането на бензиновата помпа,но нещо не мога да открия къде да го премерат.Ще се помъча още малко и ще му я закарам да видиме,какво ще каже диагностиката..
              Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

              Коментар


                #8
                Тия пукания ми приличат да меши двете горива. Като обърнеш на бензин и газовата да пропуска по малко газ.

                Коментар


                  #9
                  ///// написа:
                  Тия пукания ми приличат да меши двете горива. Като обърнеш на бензин и газовата да пропуска по малко газ.
                  Преди малко пробвах с затворена бутилка на метана и я покарах на бензин,но пак същото.. Не е от това..
                  Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                  Коментар


                    #10
                    Колко време не е работила на бензин?Ако е повече от месец на сто процента са се запушили инжекторите пробвай с добавка за отпушване, сипва се в бензина и се кара другото решение е да се свалят и да се промият на ултра звукова вана.
                    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      bobi_bravo написа:
                      Колко време не е работила на бензин?Ако е повече от месец на сто процента са се запушили инжекторите пробвай с добавка за отпушване, сипва се в бензина и се кара другото решение е да се свалят и да се промият на ултра звукова вана.
                      Колата беше ударена когато я взех и 2-3 месеца стоя в двора и не беше палена.И ми се струва,че като я докарвах колата вървеше,а след тея 2-3 месеца беше много спъната.Аз си мислех,че е от помпата защото я бях счупил и лепил,но уви..Колега мерси за съвета,това ще го пробвам!А тази добавка,от къде може да си я взема?По магазините има ли я или е нещо особено?
                      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                      Коментар


                        #12
                        bobi_bravo написа:
                        Колко време не е работила на бензин?Ако е повече от месец на сто процента са се запушили инжекторите пробвай с добавка за отпушване, сипва се в бензина и се кара другото решение е да се свалят и да се промият на ултра звукова вана.
                        Не чакай кои знае какъв ефект от добавката, най добре ги свали и на ултра звук. също имаше някаква възможност да се замерят без да ги сваляш от буксата кадето ходи до тях там са 5 крачета като средното ти е маса а другите 4 са за дюзите само че незнам какво съпротивлени трябваше да показват мисля че беше от 13 до 16 килоома но не сам сигорен питай някой по запознат.
                        "ТЕ VW и Opel бягат бърже,защото ги гони ръждата"

                        Коментар


                          #13
                          добавка можеш да вземеш от авто части или от маслари ,а иначе те не са изгорели а просто не пропускат гориво достатъчно и ако им мериш напрежението ще си покаже че са здрави
                          Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                          Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            кое е било счупено кожуха ли или самото моторче -помпата и кое смени може да са ти дали помпа не за тази кола а старата въобще ли не работиизгаси +или - за 30 минути и пробвай пак на бензин
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Re: кола

                              kluchar написа:
                              кое е било счупено кожуха ли или самото моторче -помпата и кое смени може да са ти дали помпа не за тази кола а старата въобще ли не работиизгаси +или - за 30 минути и пробвай пак на бензин
                              От тъпотия някои ми беше сложил резервоара на една страна за 2 месеца и вътре пластмасата на помпата се беше изпочупила.А и на самата помпа забелязвах някакви нагари.. Иии смятах,че колата не ми върви точно заради нея. Преди колата не пукаше и не глъхнеше толкова осезаемо.А просто вървеше все едно не съм превключил на бензин,а продължавам да си карам на метан... Смених цялата помпа комплект.Старата нещо се случи с нея и не мога да си го обясня..След като сложих новата и видях какъв проблем се получи,върнах старата и тя неработеше А всичко си вързах и незнам защо отказа.. А работеше преди да я сваля.. Внимателно съм я двалям,не съм я удрял и т.н..Това за + и - утре ще го пробвам и ще пиша.Благодаря на всички колеги за съветите и насоките по проблема с каруцата ми!!
                              Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                              Коментар

                              Working...
                              X