Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Brava 1.4 12V

    Здравейте на всички колеги!Имам няколко въпроса отностно моя Фиат!Значи първият ми въпрос е ,че при каране извънградско колата ми не загрява т.е. стрелката на градусите изобщо не мърда дали е термостата или може да е датчик,защото на градско си загрява без проблем?И втория ми въпрос е ,като дам на контакт и ми светват 3 лампи и после изгасват ,но като започна да карам и наи-лявата ми лампа светва и зимата особено парното моментално започва да духа хладно ,а не топло....лампата представлява нещо като маркуче,което разпръсква!Каква е тази лампа и за какво служи?Предварително ви благодаря!

    #2
    кола

    Не е на добре това да смети тази лампа като дюза трябва диагностика да се направи да се разбере повече/ТОЧНО КАТО СВЕТИ /Да неси сменял водата скоро да има въздух в системата та парното духа студено
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      при мен тази лампа светеше със стария термостат- колата не загряваше зимата и на извънградско а в града беше добре,след смяната на тервостата всичко си дойде на мястосъвет пробвай като загрее на място хубаво да обезвъздушиш от пробките и ако не се оправи смени термостата успех
      Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

      Коментар


        #4
        Re: кола

        kluchar написа:
        Не е на добре това да смети тази лампа като дюза трябва диагностика да се направи да се разбере повече/ТОЧНО КАТО СВЕТИ /Да неси сменял водата скоро да има въздух в системата та парното духа студено
        Ами не не съм бутал нищо!А казаха ми ,че може да ми изстивал радиатора ,това възможно ли е?

        Коментар


          #5
          KRASI CVETKOV написа:
          при мен тази лампа светеше със стария термостат- колата не загряваше зимата и на извънградско а в града беше добре,след смяната на тервостата всичко си дойде на мястосъвет пробвай като загрее на място хубаво да обезвъздушиш от пробките и ако не се оправи смени термостата успех
          Ок колега!Мерси за инфото

          Коментар


            #6
            Лампата ти свети заради термостата .... при мен беше същото - извънградско не загрява , спирах по 5 пъти гася паля изгасва и после пак светва. Смени го и ще се оправи.
            Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
            Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

            Коментар


              #7
              Колега ако на място ти загрява колата и след като тръгнеш стрелката пада стремглаво значи ти е прецакан термостата.Можеш да го разбереш и като запалиш на студен мотор и като хванеш с ръка маркуча за водата,който отива от мотора към радиатора-той трябва да се загрее чак когато температурата на двигателя достигне оптималната си точка(около 85 градуса).Тогава термостата отваря и топлата вода тръгва към радиатора по този маркуч.Ако маркуча започне да загрява почти веднага след палене,значи термостата ти седи постоянно отворен(често срещана повреда при Фиата).Другото е да не е обазвъздушена системата.Има една пробка(пластмасова)в горния ляв край на радиатора.На запален мотор се развива леко(не цялата)да излезе въздуха,докато не започне да тече само вода.И другото е датчика на самия термостат-един син на цвят,той показва температурата на таблото,ако той не работи може да ти светва лампата на инжекциона.На мен лично инжекторната лампа не ми е светела,когато термостата беше прецакан.

              Коментар


                #8
                svetli4a написа:
                Лампата ти свети заради термостата .... при мен беше същото - извънградско не загрява , спирах по 5 пъти гася паля изгасва и после пак светва. Смени го и ще се оправи.
                Същото при мен... Когато и да смениш термостата няма да сбъркаш
                Ползвайте мигачи!

                "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
                Jim Morrison

                Коментар


                  #9
                  Е сега,ако работи защо да го сменя

                  Коментар


                    #10
                    Щом колата не загрява ... зимата му духала студено .... аз си мисля че е термостат , за това му казах да го сменя. Имах същите симптоми с тая лампа на дюзите и като го смених се оправи ... и аз ненамирам логика да свети при прецакан термостат но явно нещо електрониката се бърка като не може да загрее, дава грешка и светва
                    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                    Коментар


                      #11
                      То ако е така,да пали лампата на инжектора,значи би трябвало да свети и при току що пуснат двигател :D

                      Коментар


                        #12
                        Много съм ви благодарен колеги!Оправя ли го веднага ше ви информирам

                        Коментар

                        Working...
                        X