Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.6 16 V шум в мотора, свети лампата за маслото ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.6 16 V шум в мотора, свети лампата за маслото ?!

    Здравейте ! Преди броени дни станах собственик на фиат брава 1.6 16V в сервиза му смениха ангренажа с ролките, ново масло нов маслен филтър нови въздушен и бензинов филтър. Минах около 100 км. и се появи един странен шум по скоро чукане в двигателя, и не минах и 10 км. и започна да свети и лампата за маслото, когато колата работи на място без да я форсирам ЧУКАНЕТО го няма обаче мине ли 2000 оборота започва да се осилва с подаването на газ.Ипонеже поразпитах и всеки ми дава различни мения един ми казва че било от масления филтър друг от запушване на отвори по които минава маслото и заради това се получава чукането, трети казва че с помпата нещо не е наред ? А вие какво ще ме посъветвате.

    #2
    Да не ти е прескочил зъб на ангренажния ремък

    Коментар


      #3
      Re: Брава 1.6 16 V шум в мотора, свети лампата за маслото ?!

      montinstall написа:
      Здравейте ! Преди броени дни станах собственик на фиат брава 1.6 16V в сервиза му смениха ангренажа с ролките, ново масло нов маслен филтър нови въздушен и бензинов филтър. Минах около 100 км. и се появи един странен шум по скоро чукане в двигателя, и не минах и 10 км. и започна да свети и лампата за маслото, когато колата работи на място без да я форсирам ЧУКАНЕТО го няма обаче мине ли 2000 оборота започва да се осилва с подаването на газ.Ипонеже поразпитах и всеки ми дава различни мения един ми казва че било от масления филтър друг от запушване на отвори по които минава маслото и заради това се получава чукането, трети казва че с помпата нещо не е наред ? А вие какво ще ме посъветвате.
      Като вдигнеш щеката за маслото има ли?Да не би да изтича от някъде това масло,или да са сложили много малко?На мен преди време зареди датчика на маслото за малко да ми се прецака колата.Когато колата работи и маслото ми изтичаше през този прецакан датчик,но когато я изгася спира.Запали я и виж да не тече от някъде масло.

      Коментар


        #4
        Ами гледах за течове, колкото е сипано толкова си е .. не тече. А ангренажа там незнам така или иначе ще ходи в сервиза, но ми ми е интересно какво е .. пък и чувах някви неща че може да е от масления филтър.

        Коментар


          #5
          Забалязваш ли падане на мощността, в смисъл като я настъпиш дърпа ли? На празен ход как е двигателя равномерно ли работи или прекъсва?
          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

          Коментар


            #6
            кола

            провери маслото и ремъка другото е да чукат клапани щом се усилва като даваш газте нали са с хидравлични повдигачи
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: Брава 1.6 16 V шум в мотора, свети лампата за маслото ?!

              montinstall написа:
              Здравейте ! Преди броени дни станах собственик на фиат брава 1.6 16V в сервиза му смениха ангренажа с ролките, ново масло нов маслен филтър нови въздушен и бензинов филтър. Минах около 100 км. и се появи един странен шум по скоро чукане в двигателя, и не минах и 10 км. и започна да свети и лампата за маслото, когато колата работи на място без да я форсирам ЧУКАНЕТО го няма обаче мине ли 2000 оборота започва да се осилва с подаването на газ.Ипонеже поразпитах и всеки ми дава различни мения един ми казва че било от масления филтър друг от запушване на отвори по които минава маслото и заради това се получава чукането, трети казва че с помпата нещо не е наред ? А вие какво ще ме посъветвате.
              На първо време аз бих сменил масления филтър! Ако не се оправи трябва да се замери налягането на маслото и да не се кара колата така!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Re: Брава 1.6 16 V шум в мотора, свети лампата за маслото ?!

                Danchojn написа:
                montinstall написа:
                Здравейте ! Преди броени дни станах собственик на фиат брава 1.6 16V в сервиза му смениха ангренажа с ролките, ново масло нов маслен филтър нови въздушен и бензинов филтър. Минах около 100 км. и се появи един странен шум по скоро чукане в двигателя, и не минах и 10 км. и започна да свети и лампата за маслото, когато колата работи на място без да я форсирам ЧУКАНЕТО го няма обаче мине ли 2000 оборота започва да се осилва с подаването на газ.Ипонеже поразпитах и всеки ми дава различни мения един ми казва че било от масления филтър друг от запушване на отвори по които минава маслото и заради това се получава чукането, трети казва че с помпата нещо не е наред ? А вие какво ще ме посъветвате.
                На първо време аз бих сменил масления филтър! Ако не се оправи трябва да се замери налягането на маслото и да не се кара колата така!
                Може и този датчик да е,при мен се беше получило следното.Когато запаля и маслото тръгне да циркулира започваше да капе през този датчик,той е една шибана малка джиджавка вътре във която има някъква съчма,самия датчик е от бакелит поне така ми се видя.Та беше се цепнал и когато запаля колата и има налягане започваше да капе от там.Доста време бях така докато разбера от къде е,слагам масло и след 2-3 дена на някой по остър завой започваше да ми свети лампата на маслото.

                Коментар


                  #9
                  Дори и да свети заради датчика лошото е че има шум в мотора. Как свети лампата постоянно или загасва при форсирване?
                  Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                  Коментар


                    #10
                    маи е лошотоХидравличнте повдигачи не са в ред не качват достатъчно масло и от там лампата свети защото налягането е слабо така е на някои коли се сипва добавка и като се смени маслото Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
                    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                    Коментар


                      #11
                      maskarata написа:
                      Дори и да свети заради датчика лошото е че има шум в мотора. Как свети лампата постоянно или загасва при форсирване?
                      за мощността мисля че не е това което трябва: на първа набира яко обаче на втора нещо умира .. карал съм на един приятел мареата и вари мноо по добре на втора от моита тоест дърпа яко, другото което видях е че разхода е от порядака на 12 - 13 / 100 км бензин ! ами като я запаля и работи без да я форсиръм не светва и мотора цука като чесовник, обаче като започна да е карам и тогава светва. Забелязах че маслото е доста потамняло.. откакто когато го сипах. Като е подкарах към сервиза изчисти чукането работи нормално не свети лампата. Казаха че ще е прегледат .. Понеже чичо ми работи там и няма да ме излъже какво се случва с мотора така че ще ви оведомя за проблема и решаването му.

                      Коментар


                        #12
                        Може да се отървеш и със промивка на двигателя и ново масло. На колко км ти е маслото, че е потъмняло толкова много? Явно предния собственик не есменял редовно масло...

                        Коментар


                          #13
                          Е .. италианци .. пък и имат кинти и не им дреме .. маслото ми е на 200 км максимум ... ами да общо взето дано да мине само с това .. а тези течности за промивка на двигателя ? Вършат ли работа ?

                          Коментар


                            #14
                            здравейте

                            здравейте колеги има 1 познат дет скоро си удари колата,а след като я оправи забелязал че почнала да му свети лампата на маслото.от какво може да е според вас. счупен датчик ли, или е друг проблема кажете си мнението.
                            kara fiat marea wikend

                            Коментар


                              #15
                              За колегата montinstall, или преди тебе са сипали добавка в маслото за да могат да продадат колата, защото е била за ремонт, или маслото е менте (дано да е второто). В първия случай след промивка на двигателя ще стане още по зле.А пък към trak20, ми да види дали датчика е счупен и да го премери, това поне е лесно.
                              FIAT PUNTO 1.7 TD
                              CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                              Коментар

                              Working...
                              X