Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с Мареята 1.6 16V си Нужна ми е помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с Мареята 1.6 16V си Нужна ми е помощ

    мареята е 1.6 16V значи сменил съм кабели, свещи, термостата, ремака ми е зацепен правилно, генератора зарежда перфектно. Обаче онзи ден и сложих 10 литра бензин и я засяках минах 46 км градско и спря. Този разход как да го оправя защото не разбирам а други ми казват със същия мотор им горяла 10/100 км градско 12/100 км най много при студено време ? Значи интерсувам се кое е вярно или някои случвало ли му се е това дали не е от тая ламбда сонда или от вала разпределителния казват други там за смяна и на кобилици и повдигачи ??? моля помогнете ми
    Mersi mnogoo za otdelenoto vreme

    #2
    Re: Имам проблем с Мареята 1.6 16V си Нужна ми е помощ

    c0nk0 написа:
    мареята е 1.6 16V значи сменил съм кабели, свещи, термостата, ремака ми е зацепен правилно, генератора зарежда перфектно. Обаче онзи ден и сложих 10 литра бензин и я засяках минах 46 км градско и спря. Този разход как да го оправя защото не разбирам а други ми казват със същия мотор им горяла 10/100 км градско 12/100 км най много при студено време ? Значи интерсувам се кое е вярно или някои случвало ли му се е това дали не е от тая ламбда сонда или от вала разпределителния казват други там за смяна и на кобилици и повдигачи ??? моля помогнете ми
    Много е това колега,моята Брава е със същия мотор и ми гори 8/100 явно има нещо.От вала едва ли ще е,виж я тая сонда.Въпреки че 10 градско е нормално,ни със 10 литра 46 км е повече май.

    Коментар


      #3
      Разход така не се засича. Тия 46км ако си ги минал на пълна газ и като се има на предвид, че засичането си го направил по лампата за резервата е нормално да ти излиза такъв разхода. Пълниш до горе, караш и отново доливаш до горе на същата колонка и тогава смяташ. Свали си свещите и виж какъв им е цвета. От не работещ цилиндър разхода може да се завиши с 25% това го пише по дебелите книги.

      Коментар


        #4
        re

        Колегата е прав. Разход не се мери така. Само пълниш догоре, караш 150 - 200 км., пълниш пак и засичаш. Още повече, че резервоара не е с равно дъно, а има няколко гърбици и като се прилее от едната в другата и е възможно да не достигне до сондата на инж. помпа.

        Коментар


          #5
          Ако мареата е комби в книжката на колата пише градски разход - 11.7л/100км. Тези дето казат, че харчи 10 да идат в завода и да им се изсмеят на тия дето са правили колата
          KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
          Land Rover Discovery 2.5TD '94
          EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
          EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
          EX: Fiat Regata 1.7D '84

          Коментар


            #6
            Не се лъжи да засичаш по този начин от стрелката.Аз като реших да засичам тaка, вчера гледам 3 чертирка ама студено на другия ден е топло и ми показва 4 чертичка и ми стана ясно--така не се засичаСега пълня до горе да изключи и като мина 200 км пак на тази колонка ходя и така 3 пъти с различно каране и го докарах на 11.3 на 100 с икономично каране някои път яко ръчка до 5500 някой път с климатик и задръствания но не от най-зверските а по поносимиСИНЯ СТРЕЛА BRAVO 1.8 GT 113 свежи състезателни кончета :P
            КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

            Коментар


              #7
              Scorpion_BV написа:
              Ако мареата е комби в книжката на колата пише градски разход - 11.7л/100км. Тези дето казат, че харчи 10 да идат в завода и да им се изсмеят на тия дето са правили колата
              Колега,сега ще бъдеш атакуван от хиляди опоненти)))

              Коментар


                #8
                ДА наистина ще бъде атакуван от хилядите който си засичат разхода на ОКО и казват--- ’’’’Моята 1.8 харчи 10 литра.... на един приятел 1.6 харчи 8 литра, пък на брат ми 1.4 не харчи а пройзвежда бензин’’’
                КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                Коментар


                  #9
                  Scorpion_BV написа:
                  Ако мареата е комби в книжката на колата пише градски разход - 11.7л/100км. Тези дето казат, че харчи 10 да идат в завода и да им се изсмеят на тия дето са правили колата
                  А на 1.8 ,пак комби, по каталог-11.8л./100км.П.С.Жената "знае",че колата харчи~9л./100км. .....ходи да мърмори,че и до ке```а ходя с нея :D..та така...
                  MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                  ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                  Коментар


                    #10
                    stefaka222 написа:
                    Не се лъжи да засичаш по този начин от стрелката.Аз като реших да засичам тaка, вчера гледам 3 чертирка ама студено на другия ден е топло и ми показва 4 чертичка и ми стана ясно--така не се засичаСега пълня до горе да изключи и като мина 200 км пак на тази колонка ходя и така 3 пъти с различно каране и го докарах на 11.3 на 100 с икономично каране някои път яко ръчка до 5500 някой път с климатик и задръствания но не от най-зверските а по поносимиСИНЯ СТРЕЛА BRAVO 1.8 GT 113 свежи състезателни кончета :P
                    Ми да ти кажа не я засичам по тези чартички на бензина ми там кадето е за км има едно дето зануляваш значи пълня на празна кола с тубата с бензин нулирам го карам я грацко и това е резултата. А сега ми обясни как е възможно ?
                    Mersi mnogoo za otdelenoto vreme

                    Коментар


                      #11
                      c0nk0 написа:
                      stefaka222 написа:
                      Не се лъжи да засичаш по този начин от стрелката.Аз като реших да засичам тaка, вчера гледам 3 чертирка ама студено на другия ден е топло и ми показва 4 чертичка и ми стана ясно--така не се засичаСега пълня до горе да изключи и като мина 200 км пак на тази колонка ходя и така 3 пъти с различно каране и го докарах на 11.3 на 100 с икономично каране някои път яко ръчка до 5500 някой път с климатик и задръствания но не от най-зверските а по поносимиСИНЯ СТРЕЛА BRAVO 1.8 GT 113 свежи състезателни кончета :P
                      Ми да ти кажа не я засичам по тези чартички на бензина ми там кадето е за км има едно дето зануляваш значи пълня на празна кола с тубата с бензин нулирам го карам я грацко и това е резултата. А сега ми обясни как е възможно ?
                      Хм...това ми напомня нещо-провери бензинопровода/връщащия/ дали няма теч някъде Преди години ,един приятел беше в същата ситуация~26л./100км.,открихме го случайно-карах с моята кола след него резервна туба и така видях,че нещо тече П.С.Проверяваш на работещ двигалел....само напомням
                      MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                      ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                      Коментар


                        #12
                        здр. колега можеш да си провериш и ламбда сондата дали работи правилно с един мултицет. Ако сместа ти е богата, имаш зацапани инжектори и отам високия разход. Успех и весели празници !

                        Коментар


                          #13
                          на празен резервоар не мери разхода защото ако днес е топло и показва 2 черти минаваш 20 километра спираш бензина се изпарява по стените на резервоара {конденз] и отделно като е топло показва малко повече стрелкатаако караш на празен резервоар като свърши бензина може да изгори бенз.помпазареди я до горе караи ако искаш 300 км напълни пак и виж за тея 300 км колко си сипал.разхода може да е от ТЕРМОСТАТ, СВЕЩИ, ЛОШО ГОРИВО, ГРЕШКА В КОМПА теч на бензин много са нещата може двигателя да не е наред първо си виж правилно разхода после ако е висок виж термостата щото на тея коли това е 95% причина за разхода аз от 14 на 100 спаднах до 11.3 с новия термостат
                          КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                          Коментар


                            #14
                            stefaka222 написа:
                            на празен резервоар не мери разхода защото ако днес е топло и показва 2 черти минаваш 20 километра спираш бензина се изпарява по стените на резервоара {конденз] и отделно като е топло показва малко повече стрелкатаако караш на празен резервоар като свърши бензина може да изгори бенз.помпазареди я до горе караи ако искаш 300 км напълни пак и виж за тея 300 км колко си сипал.разхода може да е от ТЕРМОСТАТ, СВЕЩИ, ЛОШО ГОРИВО, ГРЕШКА В КОМПА теч на бензин много са нещата може двигателя да не е наред първо си виж правилно разхода после ако е висок виж термостата щото на тея коли това е 95% причина за разхода аз от 14 на 100 спаднах до 11.3 с новия термостат

                            Коментар


                              #15
                              Колеги! Имам следното съмнение за разхода ми на гориво и дали е възможно само при горивата на Шелл Фиат Мареа 1.6 градско ми дава около 12 л а извън градско около 7.200 с включване на климатик отвраме на време. А с горива от друг тип бензиностанции ми дава разход около 15 / 10 дали това е възможно и имате ли такива наблюдения. Това ми направи впечатление от 1 м насам и се върнах по спомени да си напрявя сметките и останах все по силно изумен.

                              Коментар

                              Working...
                              X