Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разход на бензин при работа на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разход на бензин при работа на газ

    същата тема пуснах и в раздела за газови ако не е за тук моля да я изтриете,но в раздела за газови не решихме проблема.колата ми харчи бензина когато я карам на газ,някакви идеи?за една седмица ми се изпаряват 10 литра бензин а я подгявам само 5 мин на бензин.проверихме вакум регулатора и си е наред не е спукана мембраната.изчистихме дюзите и колата въви повече но харчи бензин когато работи на газ.дори спряхме помпата

    #2
    Re: разход на бензин при работа на газ

    m_zarev написа:
    същата тема пуснах и в раздела за газови ако не е за тук моля да я изтриете,но в раздела за газови не решихме проблема.колата ми харчи бензина когато я карам на газ,някакви идеи?за една седмица ми се изпаряват 10 литра бензин а я подгявам само 5 мин на бензин.проверихме вакум регулатора и си е наред не е спукана мембраната.изчистихме дюзите и колата въви повече но харчи бензин когато работи на газ.дори спряхме помпата
    Ако сте спряли помпата,не може да харчи бензин когато работи на газ.Може,ако имаш от някъде изтичане на бензин от резервоара или магистралата.

    Коментар


      #3
      Или ако не е спряна успешно помпата, дюзите не се прекъсват. Това между другото е често срещан проблем при английските коли. Нещо се разминаваше в инжекционните системи но не помня какво.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        разход на бензин при работа на газ

        бензиновата помпа май е спряна.поне така мислия защто разтапицирах снопа кабели който върви назат намерих + кагато работи колата на бензин и като го срязах колата не искаше да запали на бензин свързах ги запоиго и,запалих колата на бензин прехвърлих на газ и с пробника нямаше постояннен +.премерих дали идва + на буксат на реиката на дюзте когато колата работи на газ и там няма +.нямам обяснение,единсвенното което ми хрумва е дюзите да са пикали и като я превклю4а на газ да изразходва остата4ния бензин от реиката, и пак няма варянт за 6 дни 8 литра бензин да са фитка

        Коментар


          #5
          Проблема ти е в емулатора,провери дали няма откачен някои кабел,или ако сте сменяли изпаритела да сте забравили да го закачите.Най лесно се проверява дали рабори само на газ кото откачиш буксата на инжекторите,тогава със сигурност няма да влиза бензин.
          Fiat Bravo 100 16v

          Коментар


            #6
            разход на бензин при работа на газ

            нямам емулатор,заменил сам го с 2 релета от по 6 лв върши сащата работа и нямам проблеми с газовата.а буксата на реиката не сам я откачал но като работи на газ няма постоянен +

            Коментар


              #7
              Имай в на предвид, че комбинацията газ-бензин е силно взривоопасна!!!!

              Коментар


                #8
                Колега миналата година имах същия проблем и предполагам, че и притеб е същото. След много ходене по мъките , най - накрая човека който, ми постави уредбата откри нещо, което по принцип е невероятно , но се оказа факт.Една черна кутийка (извениме ,но в момента не мога дати кажа точно ,как се казваше може би емулатор, знам само че беш произведена в БГ) фабрично и бяха обърнали плюса и минуса т.е. накрая когато я разцепи с ножа се оказа ,че са запоени обратно на платката и се хвана за главата , защото той си ги вързва по цветове .След като размени местата им всичко стана ОК.
                FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
                FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
                FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
                HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

                Коментар

                Working...
                X