Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добро промивно масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добро промивно масло

    Колеги дайте съвет за добро промивно масло,пробвах на Лики Моли но не останах очарован.Надявам се някой който е останал доволен от някое такова да сподели!
    Fiat Brava 1.6/16v
    Powered by Fiat

    #2
    "Приста Ойл" - 4литра , 22лв.

    Коментар


      #3
      Аз мога да ти кажа един начин за промиване който се е използвал преди появата на тикава масла. Та този начин е : проверяваш какво количество масло ти събира двигателя и източваш половината , след това доливаш нафта (керосин) и палиш двигателя да поработи за кратко (не да караш колата а на място да работи). И накрай източваш тази смес и наливаш вече новото масло.

      Коментар


        #4
        nelegalniq написа:
        Аз мога да ти кажа един начин за промиване който се е използвал преди появата на тикава масла. Та този начин е : проверяваш какво количество масло ти събира двигателя и източваш половината , след това доливаш нафта (керосин) и палиш двигателя да поработи за кратко (не да караш колата а на място да работи). И накрай източваш тази смес и наливаш вече новото масло.
        Това го направих миналата година. 2 литра и малко масло източено и прецедено + 1 литър нафта. Оставих я да поработи 8-10 минути и след това източих всичко, като оставих да се изкапе хубаво. Определено след второто източване (маслото+нафтата) сместа изглеждаше малко по-тъмна (може да съм си го внушил). От тогава до днес не съм имал проблем с двигателя, и преди и след процедурата 180-185 по километраж без проблем. Единствено се промени цвета на маслото по щеката, доста по-светло е. Тази процедура я правих първо на Астрата през 2008 и сякаш имаше подобрение откъм вървеж, а може и да греша ...
        Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
        ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
        ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
        ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

        Коментар


          #5
          За вървеж да се подобрява след промиване на системата незнам. Но определено двигателя ще се маже по хубаво и ще работи по меко и плавно. Така че това е една полезна процедура която сперед мен трябва да се извършва когато си закупуваш кола , защото така или иначе си сменяш тогава маслото. А и не се знае предния собственик с какво масло я е карал.

          Коментар


            #6
            Колега аз ще ти препоръчам Xenum M-Flush понеже аз го ползвах!Струва само 16лв. и се сипва при старото масло дето ще се източва и колата работи 5-10мин. на място.Ето и спецификацията на продукта"Активен, бързо действащ препарат за прочистване, освобождаване и раздвижване на всички детайли в ДВГ, смазвани чрез маслената система. Промивайки системата, предотвратява замърсяването на новосменено масло с остатъци от старо. Дезактивира киселините в картера."

            Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

            Коментар

            Working...
            X