Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След диагностика...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    След диагностика...

    Колеги понеже имам проблем и той, е че като запаля колата на бензин и като тръгна няма проблеми, но като позагрее колата например към 40 градуса и като натисна педала на газта да ускори и се усеща едно като придърпване.В смисъл колата набира например 500 оборота и след това 500 оборота все едно отпускам педала.Като мине тези 500 оборота и след това пак набира и т.н.Казвам примерно 500 оборота, защото го прави точно като на етапи!Значи закачиха днес колата на диагностика и в мен е листа с показаните резултати, но не знам за мойта кола колко е нормално дадената стойност.Та искам да попитам пише ли си някъде нормените показатели след диагностика?Значи съмняват се или в дюзата или в компютъра.Показа, че времето за впръскване е 1.49ms, а ми казаха, че май трябвало да е повечко?!?!

    Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

    #2
    Re: След диагностика...

    stormi написа:
    Колеги понеже имам проблем и той, е че като запаля колата на бензин и като тръгна няма проблеми, но като позагрее колата например към 40 градуса и като натисна педала на газта да ускори и се усеща едно като придърпване.В смисъл колата набира например 500 оборота и след това 500 оборота все едно отпускам педала.Като мине тези 500 оборота и след това пак набира и т.н.Казвам примерно 500 оборота, защото го прави точно като на етапи!Значи закачиха днес колата на диагностика и в мен е листа с показаните резултати, но не знам за мойта кола колко е нормално дадената стойност.Та искам да попитам пише ли си някъде нормените показатели след диагностика?Значи съмняват се или в дюзата или в компютъра.Показа, че времето за впръскване е 1.49ms, а ми казаха, че май трябвало да е повечко?!?!
    - имаш АГУ така ли?- както го описваш - прилича на проблем с адаптацията- имаш ли емулатор на ламбдата - ако не -- най-вероятно е от това.---- или например меси горивата

    Коментар


      #3
      Re: След диагностика...

      u_bo написа:
      stormi написа:
      Колеги понеже имам проблем и той, е че като запаля колата на бензин и като тръгна няма проблеми, но като позагрее колата например към 40 градуса и като натисна педала на газта да ускори и се усеща едно като придърпване.В смисъл колата набира например 500 оборота и след това 500 оборота все едно отпускам педала.Като мине тези 500 оборота и след това пак набира и т.н.Казвам примерно 500 оборота, защото го прави точно като на етапи!Значи закачиха днес колата на диагностика и в мен е листа с показаните резултати, но не знам за мойта кола колко е нормално дадената стойност.Та искам да попитам пише ли си някъде нормените показатели след диагностика?Значи съмняват се или в дюзата или в компютъра.Показа, че времето за впръскване е 1.49ms, а ми казаха, че май трябвало да е повечко?!?!
      - имаш АГУ така ли?- както го описваш - прилича на проблем с адаптацията- имаш ли емулатор на ламбдата - ако не -- най-вероятно е от това.---- или например меси горивата
      Еми да, имам АГУ обикновенна и има емулатор и всичко както си трябва!

      Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

      Коментар


        #4
        Опита ли да "reset-неш" компютъра?
        Fiat Marea 1.8 16V ELX

        Коментар


          #5
          tedynaidenov написа:
          Опита ли да "reset-неш" компютъра?
          Значи и акумулатора съм махал за няколко часа и по принцип се рестартира след всяко изгасване на двигателя заради газовата уредба за да не трупа грешки.Пак си го има тоя проблем.Значи преди 2 години беше правено последно диагностика и на някой показатели спрямо сега има доста отклонение и за това не знам в кое да търся проблема като например"Верига датчик напрежение" - 178.0mV а по новото показа - 770.1mV"Обща карта адаптер" - -4.29% а по новото показа - -1.17%"VAE управление" - 4.80% а по новото показа - 0.00%"Положение на дроселовата клапа (ъгъл)" - 5.8 градуса, а на новото показа - 5.1 градуса

          Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

          Коментар

          Working...
          X