Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ!... Вече се отчаях

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПОМОЩ!... Вече се отчаях

    Здравейе колеги ...Пиша ви, зашото съм отчаян от моята италианка, а толкова я обичам ...Проблема ми е следния ... Имам Фиат Темпра 1.6 sx.ie.cat .. една сутрин, слязах да припаля колата докато татко беше на работа но безуспешно ... колата неискаше да пали 2 седмици и си мислехме че проблема е в имобилаизера, защото имахме чувството че недостига бензин до двигателя ... то май и така си беше ... в колата имаше резервен компютър от Фиат Типо и сложихме него и най интересното се получи ... колата не държи обороти, оборотомера скача наляво надясно, много трудно пали и докато стартера върти, припалва някой цилиндър и гърми в ауспуха ... тази сутрин като палехме колата успя да запали но двигателя работеше в голяма мъка ... дърйеше много ниски обороти и колата буквално подскачаше и се тресеше.. имам чувството че не работеха всички цилиндри и не изгаря правилно горивната смес защото при подадени високи обороти имаше гърмене в ауспуха и много дими от ауспуха ... имам един въпрос ... Възможно ли е да е от дистрибуторната капачка за разпределение на подаването на тока към цилиндрите? ... давайте идеи .. отчаяно се нуждая от тях ..... Весели Празници ... !!! Поздрави :D :D :D
    Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

    #2
    Капачка,палец,кабели,свещи-като за начало да ги провериш,из форума има тема за свещите как трябва да изглеждат ако са работили правилно.С какъв мотор е Темпара.

    Коментар


      #3
      Бензин 1,6 sx.ie.cat ... има и газово ... имам и клип на проблема ... пращам по скайп
      Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

      Коментар


        #4
        На компютъра на Фиата има една тръбичка за вакуум .. тя за какво служи .. важна ли е, защото моята е счупена ... да знам дали да я оправям
        Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

        Коментар


          #5
          Георги Йорданов написа:
          На компютъра на Фиата има една тръбичка за вакуум .. тя за какво служи .. важна ли е, защото моята е счупена ... да знам дали да я оправям
          Точно заради тази тръбичка ще са ти нестабилни оборотите сменяи и казваи кво става
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            Фиата работи добре .. тако му е изчистил делкото, тозите и дистрибуторната капачка .. пали от раз и всичко е наред .. вчера както мислехме че е наред, се качихме за да отидем по магазините и .... ахааа ... нито следа от работещия двигател ... пак не подаваше гориво до двигателя ... татко повтори тези неща с чистенето и Фиата запали но акомулатора вече се беше скапал и сега се зарежда ..... някой знае ли добър сервиз във Варна където могат да ми оправят тоците ..?
            Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

            Коментар


              #7
              оправи ли тръбичката
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                не ... оборотите, всичко е наред ... тока ми прави проблеми
                Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

                Коментар


                  #9
                  Георги Йорданов написа:
                  не ... оборотите, всичко е наред ... тока ми прави проблеми
                  Задължително си оправи и тръбичките
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    Малко ми е странно така за половин ден да се мърля, че да не ще да запали. Ще трябват нови чаркове май.
                    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                    Коментар

                    Working...
                    X