Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намалява ми маслото бързо 10в40

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    FireBlade написа:
    Колега да не ти тече някаде няма каде да ходи освен да го гори и да тече може и да го изхвърли на мен ми е изхвърляло през щеката примерно.... Огледай сутрин преди да запалиш дали има масло под колата и след като запалиш съще щеката я провери сутрин преди палене...
    Aз нищо не разбрах А не е ли странно маркуча за картерните газове да е на капака на главата???Не би ли трябвало да е някъде от картера а не най-отгоре на мотора???Какво общо имат картера и капака на клапаните.Това маркуче отгоре не е ли за отдушник на главата ,а не за картерни газове.

    Коментар


      #17
      roko_ok написа:
      FireBlade написа:
      Колега да не ти тече някаде няма каде да ходи освен да го гори и да тече може и да го изхвърли на мен ми е изхвърляло през щеката примерно.... Огледай сутрин преди да запалиш дали има масло под колата и след като запалиш съще щеката я провери сутрин преди палене...
      Aз нищо не разбрах А не е ли странно маркуча за картерните газове да е на капака на главата???Не би ли трябвало да е някъде от картера а не най-отгоре на мотора???Какво общо имат картера и капака на клапаните.Това маркуче отгоре не е ли за отдушник на главата ,а не за картерни газове.
      Картера и надклапнанното пространство са свързани с отвори през блока на мотора.
      Fiat Marea 1.8 16V ELX

      Коментар


        #18
        Сигурен съм,че си прав,колега tedynaidenov.Наистина много интересно.И аз не виждам друг.Между другото преди моят беше се задръстил(там има един огнегасител-телено филтърче)с е*ати и гадната гняс.Направо се беше затапил и поради това ми излизаше масло от пръчката при по-високи обороти.Прочистих го и се оправи.

        Коментар


          #19
          как го пчисти, колега ? налага ли се по-сериозно разглобяване ?
          Fiat Bravo, 1200, 16v, 82 k.s. 1999 г.

          Коментар


            #20
            cs_aleksandar написа:
            Огромна вероятност има да е от гумичките
            Ако става въпрос за тези на клапаните съм съгласен,но ако говориш за тези на магистралата-НЕ.Те дори и да изпускат,маслото си се връща в картера и няма къде да отиде.
            Fiat Brava 1.2,16в

            Коментар


              #21
              vladi_k написа:
              как го пчисти, колега ? налага ли се по-сериозно разглобяване ?
              При мен се чисти лесно - разкачаш маркуча със серпентината(тази навита тел), пръскаш WD40 да се разтекат ’сополите’ и продухваш с компресор при някои гумаджии или на бензиностанция. На твоя мотор едва ли е различно.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар

              Working...
              X