Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с Типо 1.6

    Колата е с моноинжекцион, 1.6 литра, 75 кс, модел от 1994 година...Проблема е следния:На газ работи нормално, даже прекалено добре...Нямам никакви оплаквания...На бензин започна да не иска да се форсира, няма мощност, не мога да тръгна от място, глъхне и не иска да върви...Трябва да помпя с педала на газта постоянно, за да ускори все пак някак до следващата предавка, ама това става след повече от половината ход на педала...и с постоянно помпене...Дотук съм проверил стъпковото моторче, TPS, кабели, свещи, филтри. Не съм се занимавал с дюзата и регулатора на налягането на инжекциона. Дюзата когато работи, прави много добре оформен конус от бензин, разпръсква нормално според мен...Но нещо изведнъж прекъсва бензина и спира впръскването...Това се вижда на място, а в движение какво става - един Господ знае... Слагах и добавка за прочистване на инжекциона...Някой има ли някаква идея какво евентуално може да ми прави тези проблеми?
    FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
    Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

    #2
    Има ли достатъчно налягане и дебит от помпата в резервоара.

    Коментар


      #3
      Не съм мерил налягането и дебита от миналата година, но се чува в началото, като дам на контакт, че помпата тръгва, бръмчи известно време и спира....Което ме навежда на мисълта, че най-вероятно е да работи нормално... Но пак казвам - не съм я мерил сега...Миналата година нямам точен спомен за налягането, което правеше, но майстора каза, че е в нормите. А за дебита ми се върти нещо от рода на 90 литра на час че го сметнахме. Засякохме колко изхвърля за 1 минута при постоянно подадено напрежение.Между другото, помпата е направена да се изключва през реле, когато колата работи на газ...Другото, което ме кара да си мисля, че работи нормално е, че когато все пак успея да я ускоря колата до 80-90 км/ч на втора или трета предавка с много газ, на тези обороти би следвало да се впръсква доста гориво, което тя успява да достави... Проблема е по-скоро на малките и средни обороти...
      FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
      Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

      Коментар

      Working...
      X