Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични повдигачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравлични повдигачи

    Колеги,как се изпразва хидравличен повдигач от маслото за фиат 1.4 мотора???Доколкото гледам те са капсуловани и няма как да се отворят?Чел съм във форума ,че ги стискат на менгеме ,ама ме е страх да не го смачкам така и да го повредя.

    #2
    1.Хващаш вътрешната движеща се част с нещо/аз ползвам зъболекарски клещи/ и дърпаш като леко въртиш докато излезе.Ако са много износени се получава ръбче и не излизат лесно . 2.Слагаш на менгемето подлагаш нещо на малкото цилиндърче и стискаш здраво но по малко,не могат да се счупят.но може да нараниш повърхностите ако си невнимателен.

    Коментар


      #3
      Колега,пробвах,ама вътрешната част не излиза,може би на твоята кола са други.Мойто е капсуловано и нищо не става да се извади.Ни навътре,ни навън :D

      Коментар


        #4
        На това дето трябва да го извадиш има малък сегмент/като зегерка /,за да се свие трябва да дърпаш здраво.

        Коментар


          #5
          А после...дали ще влезе обратно?Така ако ги стисна на менгеме дали ще стане,без да го изваждам и разгобявам?

          Коментар


            #6
            roko_ok написа:
            А после...дали ще влезе обратно?Така ако ги стисна на менгеме дали ще стане,без да го изваждам и разгобявам?
            Колега, явно не ти работи повдигача. Натискай както ти обясниха. По-зле от това в момента няма да стане. Най-много да се наложи да си купуваш нов, но доколкото разбирам, ти и сега трябва да си купуваш нов...
            FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

            Коментар


              #7
              Подлагаш на менгемето някаква гума да не нараниш повдигача и бавно почваш да навиваш. От дупчицата ще почне да излиза масло, забърсваш, чакаш няколко сек и пак леко навиваш. Така докато се свие докрай. След това повтараш процедурата още 2-3 пъти. Накрая би трябвало да пружинират от въздуха вътре като ги стискаш с ръка. Ако хлопат са за смяна.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Значи така да ги стискам,цели?Не се разглобяват?И докаде трябва да стискам ей това ми е чудно,то с менгемето нямам никакъв усет за натиск как ще разбера доколко да ги стисна???

                Коментар


                  #9
                  Е как докъде, докато главичката опре в тялото Виж на снимката, може би около 3-4мм е, не помня точно колко.Съвсем бавно с менгемето, да кажем по 1/8 оборот. Забърсваш маслото от дупчицата, то ще тече 5-10сек, пак натягаш и като опре развиваш менгемето и наново процедурата още 2-3 пъти.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Колега SPARK много ти благодаря,честно казано разчитах ти да се включиш в темата,понеже някъде бях чел ,че ти си го правил и беше писал по темата.Значи ще го пробвам това много внимателно,за да не ги сплескам и ще видим какво ще се получи.Можеш ли да ми кажеш как се разбира след това дали е разбит.Как точно хлопа и тропа ако е "олабил" :D

                    Коментар


                      #11
                      След като източиш маслото ако повдигача е ок, като го стиснеш с ръка ще пружинира вътре от въздуха който се сгъстява, все едно има пружинка вътре.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Разбрах как става,аз навивах съвсем по малко,ама наистина много по малко и мнооого бавно.Повдигача започва да сълзи и след около 10 секунди престава,аз пак леко навивам(около 10 градуса ход на дръжката на менгемето)и пак чакам да просълзи.Значи след като просълзява при всяко ново стягане съпротивлението е малко и лесно се усеща кога отново нараства,именно тогава спирам да затягам.Та значи тая операция е много бавна и изисква търпение,аз лично докато изпразвах повдигачи изпразвах и чашки с домашна ракийка.Накрая май изпразнените чашки с ракийката станаха повече от изпразнените повдигачи,ама лошо нема.

                        Коментар

                        Working...
                        X