Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не държи обороти студена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не държи обороти студена

    Здравейте колеги имам следня проблем с Пунто 1,2 ЕЛХ 75 сутрин като го запаля не държи обороти те са около 500-600 двигатела се тресе смениах стъпковото моторче и ТПС но не стана чистих дроселната клапа но пак сащата исторя слагах подобрител в бензина но уви що загре ниама проблеми нито на газ нито на бензин Ако някои може да помага на елкона нищо не показва Благодаря ви предварително

    #2
    може би температурен датчик. виж данни от аутодата и го замериП.С не знам дали елкона хваща повреден датчик
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #3
      Провери си свещите може те да са за смяна и пиши какво е станало Успех
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Ок клеги ще провериа всичко и ще видим какво ще стане Благодариа ви за барзите мнениа

        Коментар


          #5
          Valiosport написа:
          Провери си свещите може те да са за смяна и пиши какво е станало Успех
          Ако са свещи и на загряла ще стават мизерии.По скоро е датчика за инжекционна но колегата твърдеше по рано че го е сменил
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            Здравейте колеги смених датчика и на коленовиа вал но нищо не става все е така незнам вече какво да правиа помагаите

            Коментар


              #7
              колега ще ти следя темата защотото и аз имам подобен проблем но при мен се появява от време на време . Аз смених кабели и проверих свещите ( не съм ги сменял , изгглеждат ОК ) прусках с контактен спреи буксите ама май нямам голямо подобрение
              Пунтак 1.1 с лека измама под капака

              Коментар


                #8
                Колега не знам какво ще ги правим тез коли ужас направо с отчайвм дано никои ни помогн ще чакам мнениа пакдано ни варже

                Коментар


                  #9
                  vladko_76 написа:
                  Здравейте колеги смених датчика и на коленовиа вал но нищо не става все е така незнам вече какво да правиа помагаите
                  Колега НЕ датчика на коляновия вал а ДАТЧИКА на инжекциона http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    Колга него вече го смених но не е от него но все пак ви благодариа не става нищо

                    Коментар


                      #11
                      Значи щом не е от датчици трябва да видиш TPS-потенциометъра какви стойности трябва да дава и да се замерят За друго не се сещам
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #12
                        на някой коли се получава от вода във цилиндъра
                        Power Under Pressure

                        Коментар


                          #13
                          Абе хора . Стига се подлъгвали човека да дава пари на вятъра. Подобен проблем може да е от много датчици. На всеки е било от различен датчик.Най0добре е да отидеш на диагностика. Те ще си замерят всички датчици (всички тестери имат режим да гледат данните "наживо" ). И така , че смениш само този датчик, или изпълнителен елемент който трябва. Да не говорим, че би могло да е от дюза, нагар в цилиндъра, кабели на свещи...трябва ли да сменя всичко това ?! Особенно пък ако е попаднал на дефектна част, и е някое от досега сменените....
                          FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                          Коментар


                            #14
                            Колегата е ходил на диагностика няколко пъти и нищо! Чистил е и дюзите наскоро
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              bmahob написа:
                              Колегата е ходил на диагностика няколко пъти и нищо! Чистил е и дюзите наскоро
                              Да смени сервиза .... :D
                              FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                              Коментар

                              Working...
                              X