Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите и разхода...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите и разхода...

    Здравейте колеги надявам се тука да намеря съвет за моя проблем с оборотите защото съм пред отчайване...Колата е Типо 1.6 карбуратор.Проблема е следния:При натискане на спирачката или напълно спиране колата губи обороти и гасне (дори се случва по светофари).Също така държи доста висок разход на гориво когато съм спрял - стрелката за разхода е в средата все едно се движа а оборотите са 1000 .Миналата седмица сипах за 40 лева и ги изсмука за 120 км ... вярно малко повече ръчках но чак пък толкова . Също не могат да се задържат оборотите стабилни след запалване и трябва няколко минути да ги подъжам аз с повече газ(ако не давам газ падат и гасне).Имате ли идея как могат да се оправят тези проблеми

    #2
    Закарване на майстор,който наистина разбира.Предполагам при теб проблема не е един,а са няколко.Освен това,като питаш не е лошо да се знае за какъв двигател става въпрос.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      dudulia написа:
      Освен това,като питаш не е лошо да се знае за какъв двигател става въпрос.
      пише си типо 1.6 карбуратор
      Power Under Pressure

      Коментар


        #4
        dudulia написа:
        Закарване на майстор,който наистина разбира.Предполагам при теб проблема не е един,а са няколко.Освен това,като питаш не е лошо да се знае за какъв двигател става въпрос.
        Да колега то е ясно,че щом питам търся горе долу някой който е имал сходен проблем и знае подходящ човек защото няколко майстори обиколих но уви нищо...

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с оборотите и разхода...

          Payneraaa написа:
          Здравейте колеги надявам се тука да намеря съвет за моя проблем с оборотите защото съм пред отчайване...Колата е Типо 1.6 карбуратор.Проблема е следния:При натискане на спирачката или напълно спиране колата губи обороти и гасне (дори се случва по светофари).Също така държи доста висок разход на гориво когато съм спрял - стрелката за разхода е в средата все едно се движа а оборотите са 1000 .Миналата седмица сипах за 40 лева и ги изсмука за 120 км ... вярно малко повече ръчках но чак пък толкова . Също не могат да се задържат оборотите стабилни след запалване и трябва няколко минути да ги подъжам аз с повече газ(ако не давам газ падат и гасне).Имате ли идея как могат да се оправят тези проблеми
          колега тоя проблем го имах навремето със щкодата.мисля,че проблема ти е почти изцяло в карбуратора-провери и маркуча на сервоусилвателя за спирачките(от всмукателните колектори до самото серво) да не е скъсан някъде.А карбуратора трябва да се свали и да се разглоби,като все пак ако ти ше го правищ трябва да имащ някакви познания за карбураторите,ако ли не давай го на някой монтьор.Първо всичко трябва да се почисти от разни замърсявания-каналчета,жигльори.филтърчета-и наи вече поплавковата камера.Провери нивото на горивото в камерата виж състоянието на поплавъка-да не е пробит и да се пълни с бензин-виж и иглата която затваря прихода на бензин в камерата дали уплътнява добре-не трябва да пропуска бензин когато вдигнещ поплавъка нагоре.провери всички гарнитурки и задължително ги смени!Обърни и внимание на смукача-дали работи правилно(може от него да не работи нормално сутрин като я палнеш и да заработва устойчиво чак когато загрее).Задължително трябва да се обърне внимание на дроселните клапи и ако е необходимо трябва да се регулират.Колега всичко това може да изглежда много сложно,но всъщност е относително просто и елементарно като ремонт-даже и приятно.ако искаш разгърни някоя книга за карбуратори и там всичко ще ти се изясни-хайде успех и дано стане(ако вече не си я направил де).

          Коментар

          Working...
          X