Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измерване на TPS? Как?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измерване на TPS? Как?

    Колата е Фиат Типо 1.6 i.e, двигател 835.C1.000, модел 1994 година с моноинжекцион на Bosch. Въпроса ми е как се мери TPS дали е изправен и дали работи нормално?Уточнявам, че сензора има четири извода.Колата на газ работи перфектно, но на бензин дъвче на празен ход, няма мощност, трудно набира обороти, като набере обороти, евентуално с много движение на педала на газта, пак губи мощност...
    FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
    Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

    #2
    Re: Измерване на TPS? Как?

    bgaf написа:
    Колата е Фиат Типо 1.6 i.e, двигател 835.C1.000, модел 1994 година с моноинжекцион на Bosch. Въпроса ми е как се мери TPS дали е изправен и дали работи нормално?Уточнявам, че сензора има четири извода.Колата на газ работи перфектно, но на бензин дъвче на празен ход, няма мощност, трудно набира обороти, като набере обороти, евентуално с много движение на педала на газта, пак губи мощност...
    Ами колега....да ти кажа незнам как се мери и аз имам същото типо,и ми правеше същия проблем,а сега смеси и масло с вода....общо взето много пара ще се хвърля......а по проблема даже ми спря и подаването на ток към бензиновата помпа......и си я карах само на газ....после ми се спука кутията на въздушния филтър , карък съм май

    Коментар


      #3
      Re: Измерване на TPS? Как?

      bgaf написа:
      Колата е Фиат Типо 1.6 i.e, двигател 835.C1.000, модел 1994 година с моноинжекцион на Bosch. Въпроса ми е как се мери TPS дали е изправен и дали работи нормално?Уточнявам, че сензора има четири извода.Колата на газ работи перфектно, но на бензин дъвче на празен ход, няма мощност, трудно набира обороти, като набере обороти, евентуално с много движение на педала на газта, пак губи мощност...
      Проблема не е от ТПС ако беше м него и на ГАз щеше да е зле!!!
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        Не мисля, че TPS работи и на газ, защото отварянето на дросела е механично и като се отвори дупката, газта влиза и гори...Но на бензин TPS казва колко гориво да впръска инжектора...Мисля, че TPS влияе и на предварението на запалването...Но на газ ми се струва, че и да не работи, няма да окаже голямо влияние на работата. От вървенето, паленето студена, ускорението и т.н. на газ, нямам никакви оплаквания, което ме навежда на мисълта, че точно там ми е проблема и искам да го измеря, за да се убедя, че трябва да дам 150 лева за нов сензор.Чакам други мнения...
        FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
        Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

        Коментар


          #5
          колега,един прятелски съвет: не се занимавай,и без това няма да караш на бензин.на моето Уно му беше такъв проблема.отвивах,нагласях,рисувах с молив пистите, дори слагах и от ауди80 моно,не ще и не ще.пали на бенз и горе долу върви колкото да ме прибере ако ми свърши газта.ТПСа не играе роля на газ.карай си колицата и не се набутвай излишно.иначе се мери с мултицет,ама не знам как,знам само че черния кабел е захранващия.
          Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
          Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

          Коментар


            #6
            Колега обясни ми какво по точно се случва като запалиш на бензин, че нещо не можах да те разбера
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              Ами получава се следното...Колата пали все едно всичко й работи нормално...След известно време или след неколкократно подаване на газ, оборотите на празен ход стават нестабилни... или колебаят(падат) или се вдигат до към 1500 и пак падат и това се повтаря...На средни и големи обороти работата пак е нестабилна и колата не може да държи определени обороти с определено подаване на газ, а ги мени постоянно...Дотук всичко това на място...В движение се получава ефекта, че колата няма мощност... даже не мога да тръгна нормално от кръстовище, а трябва да набера 5000 оборота, че евентуално с плавно отпускане на съединителя да тръгне... На втора вече става страшно - започва едно придърпване, че можеш да си изкараш всички камъни от бъбреците...Засега съм успявал да я карам на бензин с постоянно припомпване на педала на газта и то само за да стигна до газостанцията...Като припомпвам педала постоянно се опитва да набира, но всичко е с постоянно прекъсване...и придърпване( накрая ще скъсам някой тампон на двигателя)...Та това е в общи линии...На газ върви почти идеално, в смисъл не мога да се оплача. Има мощност, пъргава е, набира, че даже и спира, ама това е щото си оправих регулатора на спирачките на задния мост...
              FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
              Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

              Коментар


                #8
                Значи като те слушам моето правеше така, но само като е студена и като загрее се оправяше и беше от датчика за температурата на инжекциона смених го и се оправи. Проверявал ли си датчици Мене ме съмнява, че е от моно инжекцията Колата има ли датчик на коляновия вал
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  Датчика за температурата работи нормално или поне така ми показа на няколкото тествания на стенд за диагностика... А на коляновия вал има датчик за горна мъртва точка, ама в него не се съмнявам, щото той ако не работи тая кола няма да запали нито на газ, нито на бензин...Пробвах с разкачване на датчика и ефекта беше гаснене на колата и на газ, и на бензин...
                  FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                  Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                  Коментар

                  Working...
                  X