Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.4 Браво 98г вал, повдигачи, маслена магистрала ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Няма защо ,а и не бъди песимист не е казано че ти е за смяна всичко,може да ти се е разтропал само повдигач.Отвори я първо.Това са цени за относително грохнала глава(като моята) за твоята не се знае.Но общо взето в лошите случаи излиза към 700-800 лв.Иначе за ремонта ако решиш мога да ти препоръчам майстор.Пипа с ръкавици,сервиза прилича на аптека.Иначе вземат около 200 за такъв ремонт.

    Коментар


      #17
      Колегата няма да се размине с вдин повдигач ... Вижда се силно надран вал и доста нагар, което ще рече лошо масло или по-скоро не навременна смяна на масло. Ако и другите гърбици са по същия начин, означава минимум вал + кобилици + гумички. Само едно предупреждение към Code7 - бъди абсолючтно сигурен, че мотора е промит добре преди да сложиш новия вал и кобилици. В противен случай ще отидат на кино за нула време!
      Fiat Marea 1.8 16V ELX

      Коментар


        #18
        Да добавя - замери си и масленото налягане за всеки случай.
        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

        Коментар


          #19
          Освен да ти пожелаем проблема да е малък и да намериш свестен майстор.А между другото тук е мястото да попитам има ли някой от форума,който да е правил този ремонт и да му е направило отново този проблем след време.Мисля,че досега не е повдиган този въпрос?!?

          Коментар


            #20
            Аз правих такъв ремонт преди две години и тъй като не смених всички повдигачи, сега на студеното се разтропаха 1-2. Отделно от новия семеринг на разпределителния вал вече тече масло покрай ролките на ангренажа и напролет ще клепам със силикон и сменям повдигачи
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #21
              Да мисля че е много хубаво да се види и помпата дали качва добро налягане горе,то колко трябва да бъде,някой знае ли?Има ли други,които да са правили този ремонт с вала и пак да им се е окалпазанил.Колега SPARK това са само повдигачи не е страшно и то защото не си ги сменил всичките...

              Коментар


                #22
                Налягането на маслото при празен ход ~ 850об./мин. - 1бар при 4000об./мин. - 4бара
                Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                Коментар


                  #23
                  На мястото на масленият датчик ли се закача,за да се измери?

                  Коментар


                    #24
                    roko_ok написа:
                    На мястото на масленият датчик ли се закача,за да се измери?
                    Да точно там.
                    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                    Коментар


                      #25
                      Колега, не знам как ще ти се стори идеята, но защо не си намериш една читава глава втора употреба от някое блъснато браво и не я сложиш направо на твоето? Мисля, че това е най удачния вариянт пък и най евтиния - взимаш главата за 200 -250 и за 50 и сменяш гумичките на маслената магистрала и е като нова ?
                      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                      тел. 0883437022

                      Коментар


                        #26
                        Вече я ремонтирах колега,а и съм търсил къде ли не глава ,ама ходи намери блъснато такова Браво....да не мислиш не съм търсил....а иначе да я купиш ей така от автоморга-мноооого голям е риска

                        Коментар


                          #27
                          тук, във форума има двама колеги, които в момента продават 1.4 на части, ако човека, пуснал темата им се обади и кажат, ч са читави защо да не вземе някоя ?п.с.то е ясно,че по добре е да се отремонтира ама нали говорим за цифра
                          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                          тел. 0883437022

                          Коментар

                          Working...
                          X